Foto Viktor Tund

31.augustist 1. septembrini Pärnus toimuv Kahe Silla jooks toob suvepealinna liikumist nautima tuhanded spordisõbrad ning pakub tervele perele mitmekülgset programmi.

Laupäevast laste- ja noorteprogrammi kroonib Daniel Levi tasuta kontsert

Kahe Silla jooksu eelpäev on traditsiooniliselt laste ja noorte päralt. Sarnaselt möödunud aastale toimub kogu programm õhtupoolikul. Spordipäev avatakse kell 16.30 Anu Piiroja (Anu jooksutrennid) ühistreeninguga, mis on ühtlasi sissejuhatuseks järgmise päeva 10 km jooksule. Kell 17.00 on liikuma oodatud erivajadustega spordisõbradki, sest juba aastaid toimub Kahe Silla jooksu raames ratastoolisõit, mis annab enese proovile panekuks võimaluse neile, kelle jaoks on igapäevane liikumine erinevatel põhjustel raskendatud. Kell 17.30 stardivad tasuta lastejooksud, kus võimeid saavad proovile panna kuni 11aastased poisid ja tüdrukud.

Taas on kavas noortejooks, mis tänavugi tuleb salapäraselt – hämaruse saabudes ja tulede säras. Noortejooksu starti oodatakse 10-29aastaseid liikumishuvilisi. Tegemist on meelelahutust pakkuva jooksuga, kust ei puudu valgus- ning heliefektid. Start kolmekilomeetrisele põnevale linnaringile antakse kell 21.00 Endla teatri esiselt. Rada kulgeb kesklinnas ning Rannapargis. Hilisõhtused liikujad ergutab kell 20 algava tasuta kontserdiga rajale Daniel Levi. Ühtlasi on kontsert algava kooliaasta puhul linnarahvale ja külalistele Pärnu Kahe Silla Klubi ning Pärnu Linnavalitsuse poolseks kingituseks. Liikumispäeva seob tervikuks kell 16.30 avatav sporditurg, mis viib aktiivsed noored ja nende vanemad kokku arvukate spordiklubidega, kes saavad võimaluse tutvustada enda poolt pakutavaid sportimisvõimalusi ja teenuseid. Teiste seas on kohal spordikaupmehed, kes teevad osavõtjatele ja teistele külastajatele häid pakkumisi. Turul osalemise soovi korral tuleb kirjutada e-postile kaidy@2silda.ee.

Pühapäev tuleb klassikalises võtmes

Kahe Silla jooksu medal 2019

Kõik Kahe Silla jooksu ja käimisdistantside läbijad saavad finišis kaela uhke medali, millele saab soovi korral lasta teha graveeringu

Pühapäev, 1. september tuleb klassikalises võtmes ja viib tuhanded jooksjad, käijad ning kepikõndijad 10kilomeetrisele Kahe Silla jooksule. Start jooksule antakse kell 12.00 ning rajal loodavad korraldajad näha üle kahe tuhande jooksja ning enam kui kaheksasadat käijat-kepikõndijat. 

Esimest korda rikastab osalejate auhinnakotti Viking Line’i kinkekaart, mis võimaldab Tallinn-Helsingi liinil tasuta kruiisida. Osalejapaketti kuuluvad muuhulgas elektrooniline ajavõtt, toitlustamine, jook ning muud heaoluteenused. Koostöös Eesti Kergejõustiku Liiduga toimuvad jooksu raames esimesed täiskavanute 10 km maanteejooksu Eesti meistrivõistlused.

Registreerimine

Registreerimisega tasub kiirustada, sest kuni juuli lõpuni kehtivad soodsamad osalustasud. Kirja saab end panna:
* kodulehel kuni 27.08 kell 23.59,
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 27.08 kell 18.00.