Virtuaaljooks Kahe Silla jooks23. augustist 19. septembrini silgatud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu virtuaalne eriüritus kujunes oodatult populaarseks: tulemuse laadis veebikeskkonda üles tuhatkond liikumishuvilist, kellest nii mõnigi läbis raja välismaal. kahe silla jooks

Kahe silla jooks toimus teist aastat koroonaviiruse tõttu virtuaalselt, kuna pandeemia tõkestamiseks kehtestatud ranged meetmeid ei võimaldanud klassikalist spordipidu organiseerida. Kümnekilomeetrise põhidistantsi läbis 716, kolm kilomeetrit pika Pärnu õhtujooksu 206 ja poolmaratoni – seda sai kaasa teha ka eri päevade distantse liites– 72 osalejat. Kolm huvilist võttis osa ratastoolisõidust. Vaid kolm liikujat jäi maagilisest tuhandest puudu.

Üritusel osalesid ettevõtted, pered ja koolidki. Iga osaleja andis taas panuse heategevusse: stardimaksudest koguti 1000 eurot Pärnu Vanalinna põhikooli õpilaste liikumisharjumuste edendamiseks. Kesklinnas tegutsev enam kui poole tuhande õppuriga hariduse-Meka saab oma äranägemise järgi summat kasutada. Kooli esinduski käis virtuaalselt liikumas, näidates eeskuju: peamiselt õhtujooksust osavõtnuid kogunes enam kui 30.

Paljud jooksusõbrad jagasid oma esitlusest piltegi, millest on kokku pandud galerii. Nii mõnigi kasutas võimalust rinnanumbrit välja printida ja pani selle rajale minnes ette. Ausa mängu põhimõttele tugineva virtuaaljooksust osavõtjad saavad boonusena medali, mis edastatakse neile tulemuse sisestamisel märgitud kohta.

Pärnakate rõõmuks avas korraldustiim 4. septembril originaalsel jooksuringil melupunkti: selleks püstitati kallasrajale jooksu kunagisse finišipaika stardi- ja finišikaar, mängis DJ ja jagati medaleid. Hinnanguliselt kasutas jooksu õigel päeval püsirajal liikumise võimalust sadakond huvilist. Teiste seas tulid starti mitmed kõik jooksud kaasa teinud: 21. jooksukorra said kirja Ergo Rand, Jüri Leesmäe ja Jüri Jaanson. Lisaks Jaansonile olid jooksu algatustiimist kohal Priit Neeme ja Enn Hallik. Vaata pildigaleriid siin.

Ürituse peakorraldaja Vahur Mäe hindas jooksu kordaläinuks.

„Ehkki mullusele jäime mõnesaja osalejaga alla, tuleb märkida, et tänavu toimusid mitmed suured rahvajooksud, andes osalejatele valikuvõimaluse. Saime taas kinnituse, et virtuaaljooksudel on kindlad fännid, kes üritust naljalt vahele ei jäta,“ rõõmustas Mäe, kelle sõnutsi oli näha osalejaid, kes kunagi varem ei ole Pärnu Kahe Silla klubi üritusi külastanud. „Nüüd liigub korraldusrong edasi: kui koroonarindel uusi piiranguid ei tehta, on 24. oktoobril Rannastaadionil kavas päris jooksupidu – Pärnu Rannajooks. Taas on võimalik nautida virtuaaljooksugi, mis kestab 18.-31. oktoobrini,“ ütles vastutav korraldaja.

Kahe silla jooksu tulemused leiab siit ja Pärnu Õhtujooksu omad siit. Oma nimerea järel asuvale ikoonile klõpsates on võimalik välja printida ka nimeline diplom. Kõikidel osalejatel on võimalus oma jooksukogemusest anda korraldusele tagasisidet, täites küsitlusvormi hiljemalt 28. septembriks.

Jooksule panid õla alla: Pärnu linn, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp, Pärnu Postimees, Pärnu Tre Raadio, Vichy, Craft, Pärnu Keskus, Estonia Spa Hotels, Restoran Noot, Pereauto, Peseauto, Põltsamaa, Frida Mütsid, Forwardspace, MyGames ja Selver Eesti linnajooksud.

Üritusest osavõitjad, kes jagasid meiega oma pilte.

kahe silla jooks