Sügisene Pärnu rannajooks on kolmikürituse sarja viimane etapp, võttes sümboolselt kokku ka maakonnas jooksuhooaja. Ühtlasi kuulub üritus enam kui 20 eri spordiala osavõistlusest koosnevasse Pärnumaa rahvaspordisarja.

Rannakooks

Foto Viktor Tund, 2019. aasta Rannajooks

Distantsivalikus on 10 km ja 5 km, mida saab joosta ja käia ajavõtuga või ajavõtuta. Rada kulgeb suvepealinnale omaselt rannapiirkonnas, muuhulgas viiakse liikujad rannapromenaadilegi – merevaatega spordiüritusi ei ole Eestis just palju.

Kõik lõpetajad saavad finišeerides kaela unikaalse medali. Lisaks pälvivad medali kolmikürituse läbijad, eeldusel, et varem on kaasa tehtud virtuaalsel luite- ja kahe silla jooksul.

Võistluskeskuses Pärnu Rannastaadionil asuvad stardi- ja finišiala koos toetavate teenustega. Tulenevalt koroonapiirangutest kontrollitakse staadioniväravas kõiki 5 ja 10 kilomeetri distantsil startivate osalejate tausta. Lastejooksudel osalejad ja nende vanemad kui 18aastased saatjad Covid-19 tõendit või negatiivset testitulemust esitama ei pea.

Inimeste hajutamiseks korraldatakse kuni 11aastastele mõeldud Lotte lastejooksud peaareeni kõrval asuval staadioni harjutusväljakul. Lastejooksude osalejate arv on piiratud, starti lubatakse 250 jooksusõpra. Kohapeal lõbustavad lapsi Leiutajateküla spordikass Mati ja koeratüdruk Lotte! Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. oktoobril.

Stardid:
Kell 11.00 Lotte lastejooksud

Kell 13.00 Jooks, käimine/kepikõnd 10 km
Kell 13.20 Jooks, käimine/kepikõnd 5 km
Tutvu täpse programmiga siin.

18.-31. oktoobrini saab 5 ja 10 km distantse läbida ka virtuaalsena. Virtuaaljooksu osalejad panustavad osa stardimaksust heategevusse. Tänavu toetatakse Pärnu Päikese kooli, et parendada sealsete õpilaste liikumistingimusi.

REGISTREERIMINE

Eelregistreerimine kõikidele kontaktse Rannajooksu distantsidele kestab 20. oktoobrini SIIN. Soodsaima hinnaga saab end kirja panna septembri lõpuni! Sündmuse päeval on võimalik end registreerida kohapeal stardipäeva hinnaga. Virtuaaljooksule saab kirja panna 31. oktoobril kella 18ni.

Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.
Rannajooks