1. jaanuaril algas registreerimine Pärnu Kahe Silla klubi spordiüritustele, mis pakuvad rõõmu igale maitsele: programmis on üheksa eriilmelist üritust, millest kuus klassikalised rahvajooksud – mõeldud nii saavutushimulistele kui rahuliku kulgemise nautlejatele –, kolm tervisekilomeetrite kogumist innustavad virtuaalsed.

Luitejooks

Foto: Luitejooks 2019 (Viktor Tund)

Luitejooks kui kevadekuulutaja

Liikumishooaja esimesi pääsukesi on 17. aprillil Häädemeeste vallas Rannametsa külas toimuv luitejooks, mis viib osalejad maalilisi loodusvaateid nautima Eesti kõrgeimate luidete vahele. 8,3-kilomeetrise jooksu ja kõnni kõrval on kavas rahvajooksude programmis ainulaadne jooks koeraga ehk canicross, mis läbitakse 5,4 kilomeetrisel rajal. Lemmikuga saab minna jalutamagi, selleks sobib suurepäraselt pikk rada. Lapsed saavad end proovile panna niisamuti liivaluidete vahel kulgeval mõnesaja meetrisel metsateel. Loe lähemalt siin.

Pärnumaa võidupüha maraton kui sinimustvalge jooksupidu

Võidupüha eel, 22. juunil joostav maraton oma sümboolse taustalooga meenutab Eesti eest erinevates sõdades võidelnud kangelasi. Selle jooksu rajad on ühed kaunimad: tänu luiteliivastele metsalõikudele on trass küllalt nõudlik, ent seda kompenseerivad ilus looduskeskkond ning suvepealinna vaatamisväärsused. Lisaks klassikalisele Torist startivale maratonile on kavas Paikuselt lähte saav poolmaraton ja Pärnu suvejooks ning suvepealinnas Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud. Loe lähemalt siin.

Võidupüha maraton

Foto: Võidupüha maraton 2021 (Viktor Tund)

Pärnu suvejooks juhatab puhkuselainele

Tegemist on kolmandat korda toimuva 10 km rahvajooksuga, mis kuulub võidupüha maratoni programmi, kutsudes 22. juunil jooksjate kõrval rajale kõndijadki. Pärnu suvi on Eesti tuntuimate kaubamärkide seas, ja suvejooks annab meeldiva võimaluse kauaoodatud puhkusehooaeg aktiivselt avada. Loe lähemalt siin.

Jüri Jaansoni kahe silla jooks kutsub Eesti veeäärseimale rajale

2001. aastal esmakordselt toimunud rahvajooksust on enam kui kahe kümnendiga kujunenud kahepäevane liikumisfestival, kust leiavad tervistavaid tegevusi erinevas vanuses ja kehalises vormis spordisõbrad. Pühapäeval, 4. septembril on Pärnu jõe ääres kümnekilomeetrisel distantsil põhijooks, mis ühtlasi kuulub Eesti linnajooksude sarja. Laupäeval silkavad Endla teatri ees sajad lapsed, erivajadustega liikujad saavad ennast proovile panna ratastoolisõidus. Loe lähemalt siin.

Pärnu õhtujooks pakub videvikutunnil põnevaid efekte

Foto: Pärnu Rannajooks 2021 (Kairi Lumberg)

Kahe silla jooksu programmi kuuluv õhtujooks ootab 3. septembril kolmekilomeetrisele rajale seiklushimulisi, kes lisaks füüsilisele pingutusele soovivad veelgi enam kogeda liikumise meelelahutuslikke momente: eriefekte jagub nii stardi- ja finišialale kui rajale. Loe lähemalt siin.

Pärnu rannajooks kutsub suvepealinna spaapuhkust veetma

Kui Luitejooks on enda kanda võtnud kevad-suvise liikumishooaja avaja tiitli, paneb suvepealinna kuulsa ranna veerel toimuv Rannajooks hooajale väärika punkti. Traditsiooniliselt on kavas 5 ja 10 km distantsid, mida saab läbida joostes või kõndides, pere noorimate jaoks toimuvad rannastaadionil lastejooksud. See jooks on saanud paljude linnakülaliste jaoks oodatud sündmuseks, sest siis on veelgi enam argumente Pärnusse perepuhkust veetma tulla. Loe lähemalt siin.

Kahe Silla klubi kolmiküritusel osalejad saavad sügisel kaaluka autasu

Luitejooks (8,3 km), kahe silla jooks  (10 km) ja rannajooks (10 km)  moodustavad sarja, mida saab läbida joostes või käies. Neid innukaid, kes kolm etappi kaasa teevad, premeeritakse rannajooksu finišis eriti uhke sarja medaliga. Ühtne, soodushinnaga registreerimine kestab veebruari lõpuni, ent sarjas osalemiseks tohib igale etapile registreerida eraldiseisvaltki. Loe lähemalt siin.

„Ehkki koroonaviiruse levik on piiranud kahel eelnenud aastal liikumisürituste korraldamist, ütleb kõhutunne, et nüüd õnnestub täisprogramm ära teha,“ rääkis spordiklubi ürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi tehakse klubis uue hooaja sujumise nimel pidevalt ettevalmistöid. Korraldaja hinnangul on kõik läinud plaanipäraselt ja tiim tunneb end motiveerituna. „ Oleme suutnud kaasata uusi partnereid, lisaks on meil stabiilsed toetajad, kes rasketelgi aegadel jooksjatele selga pole pööranud“, sõnas Mäe.

Virtuaalürituse programm saab tõhusat täiendustKahe Silla jooks - virtuaaljooks

Iga klassikalise, kontaktse ürituse programmi kuulub selle virtuaalne sõsargi: osaleja liigub etteantud ajavahemikus seal, kus endale enim meeldib. Sel põhjusel jagub osalejaid igasse Eestimaa nurka, märgata on trendi, kus virtuaalselt liigutakse eriti innukalt hõredamalt asustatud piirkondades – külades ja väikekohtades. Populaarsust koguvad väljakutsed, mis suunatud tervisekilomeetrite kogumisele. Sestap kuulub programmi jaanuaris lõppev PÜHAD RAJAL väljakutse, juba veebruaris saab osaleda talvisel väljakutsel. Igat virtuaalürituse lõpetajat ootab erikujundusega medal, mis saadetakse soovi korral osaleja postkasti.

Virtuaalürituste ajakava:
Virtuaalne väljakutse PÜHAD RAJAL – 18.12.2021-9.01
Virtuaalne talvine välja kutse – 1.-28.02
Luitejooks – 9.-24.04
Virtuaalne Pärnu Rattasõit – 1.-15.05
Pärnumaa Võidupüha maraton ja Pärnu Suvejooks, eraldi üritused – 11.-26.06
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja Pärnu Õhtujooks, eraldi üritused – 20.08-11.09
Pärnu Rannajooks – 15.-31.10

Varakult registreerimine tagab soodsaimad osavõtutasud

Füüsilistele liikumisüritustele saab end kirja panna eri voorudes põhimõttel, mida lähemale jõuab üritus, seda kallimad on starditasud. Sestap tasub varakult kuupäevad kalendrisse märkida ja registreerida.

KAHE SILLA KLUBI