Ehe ja sinimustvalge maraton pakub võimalust läbida rada ühel ja  kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust: Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna värav, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks. 

Lisaks Torist lähte saavale maratonile on spordipäeva programmis Paikuselt startiv poolmaraton ning Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud. Sündmuse raames toimub ka Pärnu Suvejooks, mille 10 kilomeetri distantsil saavad võimed proovile panna nii jooksjad kui kõndijad.

2021. aastal toimub üritus traditsiooniliselt  22. juunil. 14.-28. juunini saab osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida sobiv distants endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Registreerimine avatakse 1. jaanuaril 2021.

Pärnumaa Võidupüha maraton kannab erilist „lugu“: Pärnumaal on tugevad seosed  Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb maratoni tunnuslausegi, et „Tuli tuleb juurte juurest“. Eesti vanim asulakoht on leitud maratonidistantsile jäävast Pulli külast ning „Manifest Eestimaa Rahvastele“ loeti ette Pärnus Endla teatri rõdult. Kuna igal aastal Võidupüha paraadil presidendi süüdatav võidutuli saab oma jõu päev varem Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus läidetavast mälestustulest, mille maratoonarid seejärel Pärnu toovad, on spordisündmusel kanda ka eriline, rituaalne roll.