Seoses Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud eriolukorraga viiruse leviku tõkestamiseks muutub oluliselt maratoni programm. Füüsiline kokkusaamine jääb Pärnumaal ära ning üritus toimub laiendatud virtuaaljooksuna. Lisaks klassikalisele e-maratonile (21 ja 42 km) lisanduvad virtuaaljooksude valikusse särgi ja medaliga e-maraton (21 ja 42 km) ning medaliga Pärnu Suvejooks. Kõiki virtuaaljookse võib läbida joostes, käies ja kepikõndides. 

NB! Osalejad, kes panid end kirja plaaniga Pärnusse jooksma või käima tulla, saavad vastavalt eriolukorra juhendile võimaluse virtuaaljooksule ümber registreerida

***

Ehe ja sinimustvalge maraton pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada ühel ja  kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust.  Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna värav, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks. 

Lisaks Torist lähte saavale maratonile on spordipäeva programmis Paikuselt startiv poolmaraton ning Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud. Esmakordselt toimub sündmuse raames Pärnu Suvejooks, mille 10 kilomeetri distantsil saavad võimed proovile panna nii jooksjad kui kõndijad. Taas on kavas virtuaalne e-maraton.

2020. aastal toimub sündmus taas 22. juunil. 

Pärnumaa Võidupüha maraton kannab erilist „lugu“ – Pärnumaal on tugevad seosed  Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb ka maratoni tunnuslause „Tuli tuleb juurte juurest“. Eesti vanim asulakoht on leitud maratonidistantsile jäävast Pulli külast ning „Manifest Eestimaa Rahvastele“ loeti ette just Pärnus Endla teatri rõdult. Et igal aastal Võidupüha paraadil presidendi süüdatav võidutuli saab oma jõu päev varem Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus läidetavast mälestustulest, mille maratoonarid seejärel Pärnu toovad, on spordisündmusel kanda ka eriline, rituaalne roll.

Projekti on rahastatud kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

REGISTREERI SIIN