Ehe ja sini-must-valge maraton pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada ühel ja  kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust.  Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand –  need on vaid mõned orientiirid, muutes maratonikogemuse omalaadseks. Viimased kilomeetrid mööduvad Pärnu suvemelus ning finišeerudes vastuvõtt iseseisvuse väljakuulutamise mälestusmärgi juures Pärnu Iseseisvuse väljakul. 

Lisaks Torist lähte saavale maratonile on spordipäeva programmis Paikuselt startiv poolmaraton ning Iseseisvuse väljakul toimuvad lastejooksud. Taas on kavas virtuaalne e-maraton.

Pärnumaa Võidupüha maraton kannab endas oma  erilist „lugu“ – Pärnumaal on tugevad seosed  Eesti iseseisvuse saavutamise tähenduses. Nii ütleb ka maratoni tunnuslause „Tuli tuleb juurte juurest“. Eesti vanim asulakoht on leitud maratonidistantsile jäävast Pulli külast ning „Manifest Eestimaa Rahvastele“ loeti ette just Pärnus Endla teatri rõdult. Et igal aastal Võidupüha paraadil presidendi süüdatav võidutuli saab oma jõu päev varem Tori Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus läidetavast mälestustulest, mille maratoonarid seejärel Pärnu toovad, on spordisündmusel kanda ka eriline, rituaalne roll.

2020. aastal toimub sündmus taas 22. juunil. Registreerimine avatakse 1.12.2019.