Leia liikumiseks indu! Pärnu Kahe Silla klubi uus virtuaalne väljakutse viskab sulle kinda, oodates 18. detsembrist 9. jaanuarini regulaarselt liikuma.

Pühad rajal

Foto: Elise Saarna

Jõulud ja aastavahetus on tähistamise-pidutsemise aeg, mil kõige kallim vara – tervis – jäetakse sageli unarusse. See periood aastas on tavapäraselt endasse vaatamise aeg, vahel lubadustegi andmise aeg. Seega, võta aega, et hoolitseda oma keha ja vaimu eest: meie uus virtuaalne väljakutse annab liikumiseks hoogu seal, kus ise soovid.

Liikuda saad endale meelepärasel moel: suusatades, uisutades, joostes, käies-kepikõndides ja rattasõitu nautides. Selleks, et tõsta sinu motivatsiooni igapäev liikuda, kutsume üles eri liikumisviise kombineerima – näiteks ühel päeval jooksed, teisel suusatad ja kolmandal sõidad rattaga jne. Kui harrastad regulaarselt tervisekõndi, saad siit mõtte väljakutseks: iga päev liikuda ja sel moel tervisekilomeetreid koguda.  Oluline on märkida, et rajale on oodatud needki liikumishuvilised, kes vaid ühe korra soovivad ürituse perioodil liikuda. Rajale minnas, saad rinnale kinnitada ka elektroonilise rinnanumbri, et ka teised liikujad saaksid sulle kaasa elada.

Tulemuse kirja saamiseks piisab minimaalselt 3 km teekonna läbimisest. Peale liikumist tuleb osalemise kinnitus, liikumisrakenduse (pulsikell, äpp vmt) logi või pulsikella pilt, üles laadida.  Juhul, kui sul nutirakendust ei ole, ei pea väljakutsest loobuma, sest tulemuse saab lisada ka käsitsi. Kui liigud grupis, ja teil on seltskonna peale üks rakendus, võib sama tulemuse lisada iga osaleja juurde. Tulemused ilmuvad protokolli reaalajas, mis annab võimaluse end sõprade-tuttavatega võrrelda.

Uus väljakutse on suunatud tervisekilomeetrite kogumisele. Vaata, kui uhke number 9. jaanuariks kokku tuleb! Oluline on märkida, et rajale on oodatud needki liikumishuvilised, kes vaid ühe korra soovivad ürituse perioodil liikuda.

„Meie virtuaalüritused on osutunud menukaks, mistõttu oleme järk-järgult kavva võtnud uusigi algatusi. Pime aeg soosib liialt tubaseid ja istuvaid tegevusi, väliüritusi toimub vähe,“ rääkis Pärnu Kahe Silla klubi ürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi peavad korraldajad mõtlema pidevalt midagi uut, et rahvas teadlikult rajale saada.

Kõik lõpetajad saavad unikaalse medali. Lisaks loositakse osalejate auhindu. Tutvu ürituse juhendiga ja registreeri siin. Registreerimine on avatud kella 9. jaanuarini kuni kell 18.00.