Talve selgroog murtud, teeb Pärnu Kahe Silla klubi korraldusmeeskond ettevalmistusi peagi algavaks jooksu- ja käimishooajaks: taas on kavas Pärnumaa kolmest tuntud rahvajooksust koosnev kolmiküritus, mis mõeldud eri ea- ja sihtgruppidele.

Tänavune liikumishooaeg tõotab paarist eelnevast positiivselt alata. „Kuna Vabariigi Valitsus kaotas veebruari keskel väliürituste külastajatelt koroonatõendi küsimise nõude põhjendusega, et nakkusoht õues on siseruumidest märksa väiksem, saame rõõmuga tõdeda, et paariaastase pausi järel saavad kõik taas piiranguvabalt liikuma,“ rääkis spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi ei ole tarvidust esitada negatiivset testitulemustki. „Läheb aega, enne, kui koroonaviiruse eelsed numbrid taastuvad, ent meie tiimil on piirangute kaotamise taustal põhjust loota, et saame taas teha üritusi, mis rohkelt rahvast rajale toovad,“ arvas korraldustiimi juht.

Nagu ikka, kuulub aastaid toimunud kolmikürituse sarja kolm eriilmelist üritust. Tippaegadel – kolm-neli hooaega tagasi – osales kolmiküritusel enam kui pooltuhat inimest üle Eesti.

Luitejooks_kolmiküritus

Luitejooks 17. aprillil Rannametsas
Distantsid: 8,3 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 5,4 km koertekross; lastejooksud

Toimumiskoht: Rannametsa küla, Häädemeeste vald
Programm

Hooaeg läheb paljude jaoks lahti siis, kui Eesti liikumisürituste kevadekuulutaja Luitejooksu start lähetab huvilised maalilisele Rannametsa maastikule. Luitemaa looduskaitseala süda on tuntud Eesti kõrgeimate liivaluidete poolest, mistõttu jooksu ümbritseb eriline aura: see on saanud kuulsaks oma salakavala rahuliku alguse ning üles-alla kulgeva lõpuveerandi tõttu.

Luitejooks on Eestis ainus klassikaline rahvajooks, mille programmis on koeraga koos sportimise võimalus. Kuni 11aastaseid lapsi rõõmustab pehmel metsaalusel silgatav lastejooks.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 3.-4. septembrini Pärnus
Distantsid:
 10 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 3 km ajavõtuga Pärnu Õhtujooks; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Endla Teatri esineKahe Silla jooks
Programm

Sõudmise kahekordse olümpiahõbeda ja eksmaailmameistri Jüri Jaansoni nimeline jooks sündis vanameistri ja tema mõttekaaslaste eestvedamisel enam kui 20 aastat tagasi vajadusest pöörata tähelepanu Pärnu jõe räämas kallastele. Juba aastaid saab Eesti veeäärseimal liikumisrajal vabalt kulgeda, ja kahe silla jooksust on saanud Eesti rahvajooksude kalendris nõutud sündmus: suvepealinnas panevad jala joonele nii tipptegijad kui rahulikku kulgemist eelistajad.

Tänavune jooks on kavas pühapäeval, 4. septembril, päev enne on kavas õhtuhämaruses toimuvad Pärnu Õhtujooks ja lastejooksud. Pärnu jooksupeo programm on eriline põhjuselgi, et oma sõit on kavas ka ratastoolis liikuvatele inimestele. Kahe silla jooks kuulub viienda etapina Rimi Eesti linnajooksude programmi.

Pärnu Rannajooks 23. oktoobril Pärnus
Distantsid
: 10 km ja 5 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Rannastaadion
Programm

Kolmikürituse võtab finaaletapina kokku suvepealinna ranna veerel toimuv Rannajooks. 10-kilomeetrine põnev rada viib osalejad ürituse nime vääriliselt rannaparki ja -promenaadile, mööda tuntud arhitektuuripärlitest Ammenda Villast ja Rannahotellist. Stardi- ja finišikeskus paikneb pilkupüüdval Rannastaadionil. Lisaks pikale distantsile on kavas 5-kilomeetrine jooks ja käimisretk ning lastejooksud.

Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks ka põhjusel, et siis on veel rohkem argumente suvepealinna perepuhkust veetma tulla – Pärnu arvukad spaad ja meelelahutusasutused on justkui loodud sügisel külastamiseks.

REGISTREERIMINE JA BOONUSED

Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:
Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja retk (10 km)
Pärnu Rannajooks ja -retk (10 km)

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 28.veebruarini koduleheküljel kuni kell 23.59. Ühtne registreerimine tagab soodsaima starditasu. Tutvu  kolmikürituse juhendiga.
PS! Sarja arvestuses osalevad aga kõik, kes on vastavad distantsid läbinud hoolimata sellest, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale distantsile eraldi. 

Iga jooksu ja käimisretke lõpetaja saab vastava jooksu disainiga medali. Kõiki, kes läbivad kolm etappi – teevad kaasa kolmiküritusel –, ootab viimase jooksu finišis eriti uhke sarja medal.