VirtuaaljooksPärnu Kahe Silla klubi on Eestis esimene klassikaliste liikumisürituste korraldaja, mille programmis oli juba koroonaaja eel virtuaalne liikumisvõimalus: 2018. aastal korraldatud maraton Eesti Vabariik 100 tõi rajale ligemale 140 spordisõpra Eestist ja välismaalt. virtuaaljooks

Klassikaliste – füüsiliste –  ürituste tühistamise laine pani korraldusmeeskonna inimestele liikumislusti loomiseks tegutsema ja kohanema,  mille tulemusena on klubist saanud ühe mitmekesisema valikuga virtuaalsete ürituste korraldaja Eestis. Need on programmis iga füüsilise kõrval, millele lisanduvad mitmed üksnes virtuaalsed nagu Pühad Rajal, Pärnu rattasõit ja Talvine Välja Kutse. Ühtekokku on tänavu kavas üheksa eriilmelist virtuaalüritust, millest mõni on suunatud pikema perioodi jooksul tervisekilomeetrite kogumisele.

Miks osaleda?

Virtuaaljooksul osaleja loob endale ise spordisündmuse, liikudes korraldaja poolt ette antud ajavahemikus seal, kus heaks arvab: näiteks kodusel metsarajal või kergliiklusteel, maanteepervel või hoopis jooksulindil. Iga ürituse lõpetaja saab kaela unikaalse medali, virtuaalse diplomi, osaleb loosiauhindade jagamisel ning võib soovi korral starti minna veebist prinditava rinnanumbriga.

Klubile jagatud tagasisidest tuleb välja osalemise TOPP-5 põhjust:

  • Sobis paindlik toimumise aeg
  • Sooviti saada unikaalset medalit
  • Võimaldati ise meelepärast rada valida
  • Sooviti liikumisest rõõmu tunda
  • Eelistati üksi või väikeses grupis liikuda

MILLISTEST ÜRITUSTEST TÄNAVU OSA VÕTTA?

Talvine Välja KutseVirtuaaljooks
1.-28. veebruarini
Min 3 km, ülemmäär puudub
Liigu  endale sobival ajal ja kohas ning meelepärasel moel: suusatades, uisutades, joostes, käies-kepikõndides ja rattasõitu nautides. Selleks, et tõsta sinu motivatsiooni iga päev liikuda, kutsume sind üles eri liikumisviise kombineerima. Näiteks ühel päeval jooksed, teisel suusatad ja kolmandal sõidad rattaga jne. Kui harrastad regulaarselt tervisekõndi, saad siit mõtte väljakutseks: iga päev liikuda ja sel moel tervisekilomeetreid koguda.

Kevadine Luitejooks
9.-24. aprillil

8,3 km jooks ja kõnd
5,4 km jooks ja kõnd koeraga
See on aeg, mis meenutab, et kevad on liikumiseks mõnus. Miks mitte põigata metsa vahele mändide alla ning läbida distants looduses? Kahe Silla klubi on Eestis ainus, kes korraldab virtuaaljooksu ka koerasõpradele: taas on võimalus oma neljajalgse pereliikmega rajale tulla.

Pärnu rattasõit
1.-15. maini

Rattaga sõitmine on üks populaarsemaid liikumisviise. Rattasõit pakub võimalust kaasa lüüa 10, 25, 50 või 100-kilomeetrisel rajal.

Sinimustvalge Pärnumaa Võidupüha maraton
11.-26.juunini
21 ja 42 km jooks ja kõnd

42 km jooks ja kõnd kombineerituna

Sinimustvalge motiiviga jookse pole just palju, kuid Võidupüha maraton on üks neist. Jooksu läbimisega meenutatakse Eesti ja meie vabaduse eest langenud kangelasi ning valmistutakse saabuvaks võidupühaks ja jaanipäevaks.

Ka sel aastal saavad huvilised võimaluse läbida täispikk maraton eri distantse liites: see tähendab, et rada ei pea jooksma või käima korraga, piisab sellest, kui iga päev liigutakse veidi, vahemaad liidetakse ning kokku tulebki 42 kilomeetrit. Sel põhjusel muutub maraton jõukohaseks kõigile.

Kõiki lõpetajaid ootab unikaalne medal, täiendavalt on võimalus soetada tunnussümboolikaga särk. virtuaaljooks

virtuaaljooksPäikseline Pärnu suvejooks
11.-26.juunini

10 km jooks ja kõnd
Uuringute kohaselt on Pärnu suvi Eesti tuntuim kaubamärk ning suvepealinn väljaspool Tallinna reisisihtkohaks number üks. Suvejooksu medal võiks seega olla iga liikumishuvilise auhinnakapis kindlal kohal.

Salapärane Pärnu õhtujooks
20. augustist 11. septembrini
3 km jooks ja kõnd
Kahe Silla jooksu programmi kuuluv 3 km Õhtujooks on jõukohane igaühele. See on  suurepärane võimalus üksi või pereti-sõpradega, miks mitte, pimeduse saabudes salapärasel moel liikuda ning tarkusekuud tervitada.

Meeleolukas Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks
20. augustist 11. septembrini
10 km  jooks ja kõnd
Füüsilise üritusena Eesti rahvajooksude klassika, pakub selle virtuaalnegi formaat väljakutset paljudele. Kuna kontaktne jooks toimub sildadel ja Eesti veeäärseimal liikumisrajal, tasub ka virtuaaljooks sarnasesse keskkonda planeerida: näiteks jätta oma teekonnale vähemalt üks sild.

Sügisene Pärnu Rannajooks
15.-31. oktoobrini
5 ja 10 km jooks ja kõnd
Sügis Pärnus, suurte parkide ja alleede linnas on alati lummav. Pikk hooaeg tasub kokku võtta virtuaalse Rannajooksuga. 

Tutvu sündmuste juhenditega ning registreeri siin.

***

Füüsilised üritused toimuvad:
Luitejooks – 17. aprill
Pärnumaa Võidupüha maraton – 22. juuni
Pärnu Suvejooks – 22. juuni
Pärnu Õhtujooks – 3. september
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 4. september
Pärnu Rannajooks – 23. oktoober
virtuaaljooks