Suviste spordiplaanide tegemise aeg on käes! 22. juunil toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust tähistama sportliku väljakutsega: lisaks pikkadele distantsidele on valikus 10kilomeetrine Pärnu Suvejooks. Võidupüha maraton

Võidupüha maraton

2021. aasta maratoni võitja Sergejs Maslobojevs. Foto: Viktor Tund

Maraton läbitakse ajaloomälestistega palistatud rajal kaunis looduses. Sportlik päev saab alguse kell 15.00, mil Torist antakse lähe klassikalisele maratonile. Need, kel 42 kilomeetrit üle jõu käib, saavad oma katsumuse poolmaratoni läbimisega, mille stardipauk kõlab kell 16.45 Paikuse vabaõhulava kõrval. Jooksu finišiala on püstitatud Pärnu kesklinna Iseseisvuse väljakule. Kõiki maratonil ja poolmaratonil osalejaid ootab finišis eridisainiga medal, lisaks kuulub stardipaketti jooksu sümboolikaga Crafti spordisärk. 

Pärnu Suvejooksuga rõõmustatakse jooksu- ja käimissõpru, kel pikem pingutus ei ole veel jõukohane või, vastupidi, soovitakse end vahelduseks lühemal distantsil proovile panna. Start antakse kell 15.45 Paikuselt, finišeeritakse Pärnus Iseseisvuse väljakul. Kõiki lõpetajaid ootab finišis temaatiline medal.

Iseseisvuse väljakul saavad end kell 11.30 algaval lastejooksul proovile panna ka väikesed spordisõbrad.

„Loodetavasti ei mõjuta koroonaaeg enam korraldusmeeskonna tegevust ning sündmust ei ole põhjust vahele jätta või vähendatud mahus korraldada,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle hinnangul viitab valitsuse otsus kaotada väliüritustel osalejatele koroonapassi esitamise nõue, et huvilised võivad märksa vabamalt pikemaid plaane teha. „Seetõttu on meil alust arvata, et kirja pannud või seda peatselt tegevad osalejad saavad 22. juunil jala kindlalt stardijoonele panna,“ julgustas Mäe veebruari lõpuks soodsalt registreerima.

Programmis on taas mitu virtuaaljooksu

11.-26. juunini saavad soovijad nii Võidupüha maratoni kui ka Suvejooksu virtuaalselt läbida. Kaasa saab teha 42, 21 ja 10 km distantsil. Kuninglik maraton saab taas jõukohaseks kõigile, kuna 42 kilomeetrit võib läbida erinevaid distantse liites.  Kõik osalejad saavad vastavalt Võidupüha maratoni ja/või Pärnu Suvejooksu medali.

Lisainfo ja registreerimine

Kõikidele distantsidele  saab registreerida koduleheküljel SIIN.  Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. juunil.
Pane tähele, soodsaim registreerimine kestab 28. veebruarini!
Tutvu osalustasude ja juhenditega.

Pärnu Kahe Silla klubi korralduspartneriks on Pärnumaa spordiliit, organiseerimisel löövad kaasa kohalikud omavalitsused, spordiklubid, ettevõtted ja vabatahtlikud.
Võidupüha maraton