Talvine VÄLJA KUTSE - virtuaaljooks

Talvise välja kutse 2021. aasta osalejad

Mullu detsembris alanud, jaanuari keskpaiku lõppenud liikumisväljakutse PÜHAD RAJAL kutsus endale sobival rajal tervisekilomeetreid koguma. Rõõmustamaks liikumissõpru, stardib uus üritus – TALVINE VÄLJA KUTSE – juba veebruari esimesel päeval.

Kõiksugu väljakutsed ja tervisekilomeetrite kogumiseks mõeldud virtuaalsed liikumisüritused on koroonaaja märk, andes osalejatele keeruliste olude kiuste võimaluse spordiüritustel osaleda. Teist aastat toimuv talvine välja kutse algab 1. veebruaril ja kestab terve kuu.

Liikuda saab endale sobivad kohas ja meelepärasel moel: suusatades, uisutades, joostes, käies-kepikõndides ja rattasõitu nautides. Selleks, et tõsta enda motivatsiooni iga päev liikuda, tasub eri liikumisviise kombineerida – näiteks ühel päeval joosta, teisel suusatada ja kolmandal sõita rattaga. Osalemise muudab paindlikuks võimalus soovi korral vaid üks distants läbida.

Tulemuse kirja saamiseks piisab minimaalselt 3 km teekonna läbimisest. Peale liikumist tuleb osalemise kinnitus, liikumisrakenduse (pulsikell, äpp vmt) logi või pulsikella pilt üles laadida.  Juhul, kui osalejal nutirakendust ei ole, ei pea ta väljakutsest loobuma, sest tulemuse saab lisada ka käsitsi. Kui liigutakse grupis, ja seltskonna peale on üks rakendus, võib sama tulemuse lisada iga osaleja juurde. Tulemused ilmuvad protokolli reaalajas, mis annab võimaluse end sõprade-tuttavatega võrrelda.

Rajale minnes saab rinnale kinnitada ka elektroonilise rinnanumbri, et teisedki liikujad saaksid kaasa elada. Kõik üritusel osalejad – needki, kes korra liiguvad –, saavad tänutäheks unikaalse medali, mis saadetakse soovitud sihtkohta või antakse kätte Pärnu Keskuse Taluturult. Lisaks loositakse osalejate vahel toetajate auhindu.

„Meie kogemus näitab, et virtuaalüritused on liikuma toonud rahvast, kes enne koroonaaega meie korraldatavatel jooksudel ei käinud. Tore on näha, et formaat läheb peale pere- ja sõpruskondadele,“ rääkis spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi on taolistele üritustele tekkinud omad fännid. „On tunda, et aktiivselt liigutakse väikekohtades ja külakestes,“ ütles Mäe, kelle hinnangul saab virtuaalse moel igaüks võimaluse spordiüritustel osaleda.

INFO JA REGISTREERIMINE
Ürituse juhendiga tutvu siin.
Registreerimine on avatud kella 9. jaanuarini kuni kell 18.00.