Pärnu aastajooksud 3. etappPärnu aastajooksude sarja viimane Vallikääru etapp tõi suvesoojuses starti enam kui 200 osalejat. Meestest võitis taas Franko Reinhold, naistest lippas poodiumi kõrgeimale astmele Lisett Alt.

Juba kolmanda järjestikuse ülekaaluka võidu saanud Pärnumaa kiireim jooksumees Franko Reinhold läbis 1500 meetrit ligemale 30-kraadises kuumuses 4.21ga. Treeningtiimi liige Martin Tarkpea, kes alguses püsis võidumehe tempos, näitas 4,29,2ga teist, Anu jooksutrennide esindaja Indrek Oja 4.39,8ga kolmandat tulemust.

Naiste seas sai oma esimese võidu Saaremaa tüdruk Lisett Alt, kel kulus rajal 5.38,8. Teiseks platseerus 5.48,8ga Kätlin Maiste, kolmandaks 5.50,8 kirja saanud Triin Mäger (mõlemad Anu jooksutrennid).

1500 meetri distantsil sai tulemuse kirja 85 eri vanuses osalejat, kuni 11aastaste lastejooksudest sai osa 127 noort.
Esialgsete tulemustega saab tutvuda siinmeeleoluka pildigalerii pani kokku Elise Saarna.

Järgmiseks, 11. juunil toimuvaks etapiks kolib sari toetaja Surf Centeri juurde keskranda. 3000 meetrise distantsiga rannaetappe on kavas kolm. Viimased kolm etappi on kavas Reiu-Raeküla männikus 5000 meetri rajal.

Kõik – nii lapsed kui põhijooksul osalejad –, kes läbivad vähemalt kuus etappi, saavad hooaja teises pooles kaela draakoni motiiviga medali.

Aastajooksud kuuluvad maakonna spordiliidu poolt korraldatavasse Pärnumaa Liigub sarja. Jooksule panevad õla alla Pärnu Keskus, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Pereauto, Pärnu Postimees, Tre Raadio, Pärnu linn ja Pärnumaa omavalitsuste liit.