Kahe Silla jooksEesti veeäärseima rajaga Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks toob suve lõpus Pärnusse liikuma mitu tuhat huvilist. Soodsaimalt saab kirja panna mai lõpuni!

1. septembril toimuva jooksu näol on tegemist Pärnu Kahe Silla klubi korraldava kolmikürituse teise ning Rimi Eesti linnajooksude sarja kuuenda etapiga. Esmakordselt kuulub Linnajooksude sarja ka 31. augustil toimuv Pärnu õhtujooks.

Nädalavahetus pakub tegevust kogu perele

Laupäevane programm algab Vaasa pargis tasuta lastejooksudega, kus saavad osaleda kuni 11aastased eri vanusegrupidesse jaotatud noored. Ehkki tegemist pole üdini võistlustega, vaid meeleoluka kulgemisega, saavad kahes vanemas grupis – 8-9- ja 10-11-aastased – kolme sekka tulijad ka autasustatud. Peale lastejookse on kavas erivajadustega inimestele mõeldud ratastoolisõit, kus aega ei võeta ja kohti ei selgitata.

Õhtujooksu start 2023

Vahetult peale päikeseloojangut siirdub mitusada jooksusõpra 3 kilomeetrit pikale õhtujooksule, mida iseloomustab meelelahutus stardis, rajal ja finišis – trass on osaliselt palistatud küünaldega ning liikujaid ergutatakse heli- ja valgusefektidega.

Pühapäeval antakse start Eesti veeäärseimale liikumisüritusele – Kahe Silla jooksule ja retkele –, mis on täpselt 10 kilomeetrit. Taas viiakse läbi Eesti meistrivõistlused maanteejooksus, mis toob suure tõenäosusega kaasa tegema suurema osa riigi jooksuparemikust. Kõiki lõpetajaid ootab unikaalne medal, mis on tänavugi osa laiemast pildist: ühes Luitejooksu ja hooaega lõpetava Pärnu Rannajooksuga moodustab see ühendatud terviku.

“Programm pakub kindlasti igaühele midagi, sest distantsid on piisavalt erinevad ja oleme mõelnud igale sihtgrupile – kõik peavad Pärnus saama liikuda,” rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle arvates on jooksust saanud paljude sõpruskondade ja ettevõtete lemmik.
“Siia tullakse pereti ja sõpruskonniti, niisamuti on kuulda, et ettevõtted motiveerivad üritusel osalemise kaudu oma tiime,” rõõmustas korraldaja.

15. augustist 15. septembrini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt, mis võimaldab osalejal läbida sobiv distants endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Esimest korda on tegemist nii-öelda väljakutsega, mis võimaldab ürituse toimumise perioodil raja läbimist nii mitu korda, kui osaleja soovib.

REGISTREERIMINE

Soodsaim registreerimine Kahe Silla jooksu kõikidele distantsidele kestab koduleheküljel 31. maini. Tasuta lastejooksudele ja ratastoolisõidule avatakse registreerimine 1. augustil. Tutvu erinevate distantside juhenditega ja stardimaksudega.