Pärnu aastajooksud_14.05.2024_Elise SaarnaTäna jätkus Vallikäärus aastajooksude sari, tuues stari ligemale veerand tuhat eri vanuse liikumishuvilist.

Lastejooksude kuni 11aastaste kolmes jooksus lippas kokku 154 last, mis on ligemale 20 rohkem kui avaetapil ja viimaste aastate säravaim tulemus. 1500 meetri distantsil pani jala joonele 91 eri vanuses osalejat, mis on uue korraldustiimi vedamisel niisamuti rekordiline arv. Täpselt pole teada, kui palju on 40 aastase ajalooga sarja läbi aegade parim tulemus, ent tänane 245 on ligilähedane hiilgeaegadele 1980ndatel.

Stardi eel andis omaaegne Eesti jalgpallikoondise kapten Raio Piiroja sarja algatajale Priit Neemele tänutäheks üle uue ratta, tänades aprillis 80 aasta juubelit pidanud teenekat organisaatorit panuse eest paljude noorte ja tema endagi sporditeel.

“Seda meest teavad kõik: ta on Pärnu jooksumaastikul palju tegutsenud ja meid innustanud. Mul on hea meel see ratas Priidule üle anda, sest tema vana sõiduriist on oma töö teinud,” rääkis Piiroja vanameistrile startijoone ees kinki üle andes.

Franko Reinhold oli teistest taas peajagu üle

Meeste seas noppis teise järjestikuse võidu Franko Reinhold, saades ajaks 4.14,3. Teisena lõpetas mullune üldvõitja Martin Tarkpea, kolmandana Risto Kaljund, ajad vastavalt 4.31,7 ja 4.41. Naiste arvestuses näitas parimat aega 5.33,9 Anu jooksutrennide esindaja Mirtti Verbitskas, kellele järgnesid Lisett Alt Saaremaalt (5.42,4) ja Kätlin Maiste Anu jooksutrennidest (5.43).

Viimane Vallikääru etapp on kavas 28. mail, seejärel kolib sari randa Surf Centeri juurde. Viimased kolm etappi on kavas Reiu-Raeküla männikus 5000 meetri rajal.

Kõik – nii lapsed kui põhijooksul osalejad –, kes läbivad vähemalt kuus etappi, saavad hooaja teises pooles kaela draakoni motiiviga medali. Esialgsete tulemustega saab tutvuda siin, meeleoluka pildigalerii pani kokku Elise Saarna.


Aastajooksud kuuluvad maakonna spordiliidu poolt korraldatavasse Pärnumaa Liigub sarja. Jooksule panevad õla alla Pärnu Keskus, Farmi, Wendre, Estonia Spa Hotels, Pereauto, Pärnu Postimees, Tre Raadio, Pärnu linn ja Pärnumaa omavalitsuste liit.