Suvepealinn Pärnu muutub 1.–2. septembril  Eesti spordipealinnaks, sest just siis on kavas Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuenda etapina Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu pakub tegevust kogu perele, tuues tänavu kaasa ka mitmeid olulisi uuendusi. Tuleb õhtuhämaruses põnev ja veidi salapärane noortejooks, seni probleemiks olnud raja alguse ummikuid leevendab uhkelt renoveeritud uus lõik Jaansoni kallasrajal ning alla 20aastased noored asuvad võitlema maanteejooksu Eesti meistritiitli nimel.

1. september toob tuledesäras noortejooksu

Kahe Silla jooksu eelpäev on traditsiooniliselt laste ja noorte päralt, kuid meelelahutusliku atmosfääri loomise nimel nihkub kogu programm pärastlõunasse ja õhtussegi. Tähelepanuväärse muudatuse keskmes on kolmandat aastat toimuv noortejooks, mis toimub tänavu õhtuhämaruses stardiga kell 21.00. „Öös on sporti“, kõlab tänavuse noortejooksu tunnusidee ning viitab ühena sellelegi, et saab valgus- ja vaatemängu, veidi suitsu, ehk tuldki. Stardi eel, kell 20, loovad meeleolu noorte seas populaarsed Ariadne ja Martti Hallik, kelle antav kontsert on kõigile tasuta.

„Liikumisharrastuse üks tänaseid põletavamaid küsimusi on noorte toast, teleri ja telefoni juurest eemale saamine ning liikuma suunamine. Nii muudame senist fookust, kus noortejooks oli justkui klassikaline spordivõistlus ja tähendab pigem tõsist pingutust. Õhtuhämaruses toimuv ja sel põhjusel veidi salapärase atmosfääriga üllatusi pakkuv liikumisüritus, kus põhirõhk ei ole võistlemisel, vaid meeleolu kruttimisel, peaks aitama meil uusi noori liikuma suunata,“ hindas peakorraldaja Vahur Mäe ürituse potentsiaali.

Noorte liikumispäev stardib aga juba kell 17.30 rohkem kui tuhande osalejaga Drako lastejooksudega. Nii nagu varasemaltki, saavad seal oma võimeid proovile panna kuni 11aastased poisid ja tüdrukud. Registreerimine avatakse 1. augustil. Liikuma on oodatud aga ka erivajadustega spordisõbrad. Juba aastaid toimub Jaansoni jooksu raames ratastoolisõit, mis annab enese proovile panekuks võimaluse ka neile, kel igapäevane liikumine erinevatel põhjustel raskendatud on.

Noorsoole mõeldud liikumispäeva seob üheks tervikuks kell 16 avatav sporditurg, mis viib sportivad noored ja nende vanemad kokku arvukate spordiklubidega, kes saavad võimaluse tutvustada enda poolt pakutavaid sportimisvõimalusi ja teenuseid. Teiste seas on kohal spordikaupmehed, kes teevad osavõtjatele ja teistele külastajatele soodsaid pakkumisi.

„Kuna üleilmsel tarkusepäeval, 1. september on paljud lapsed ja pered seotud koolialguse toimingutega, annab uus programm aluse võimalikult paljudele põnevast spordipäevast osa saada. Kui kõik toimuks tavapäraselt, kaasneks paratamatult valikute tegemine. Ka koolijütsid saavad nüüd starti tulla ja pereliikmed, sõbrad, tuttavad neile kaasa elada. Lisaks eelpool räägitule toimub traditsiooniline Roman Fosti veetav ühistreening, mis peaks pühapäeval toimuvale suurele jooksule olema igati paslik sissejuhatus,“ rääkis korraldaja.

Kahe Silla jooks_medalPilkupüüdev arendus kallasrajal leevendab oluliselt stardisaginat

Pühapäev, 2. september tuleb klassikalises võtmes ja viib tuhanded jooksjad, käijad ning kepikõndijad 10kilomeetrisele Kahe Silla jooksule.

„Kahe silla jooksu rada on Eesti veeäärseim ning ühes sellega kindlasti ka pilkupüüdev. Tänavu muutub aga paremkalda rada tundmatuseni, sest Pärnu linn rekonstrueerib seni paljude jaoks pinnuks silmas olnud kitsa rajaosa vahetult peale starti. Kordades laiem kaldakindlustusega rajalõik kohe peale sillalt maha pööramist on hea uudis kõigile neile, kes peavad startima tagantpoolt, ent soovivad kiiremini liikuma saada,“ rõõmustas Vahur Mäe, kuid rõhutas samas sedagi, et liikumisummikut arendus täielikult ei likvideeri.

Start jooksule antakse täpselt südapäeval ning rajal loodavad korraldajad näha üle kahe tuhande jooksja ning enam kui kaheksasadat käijat-kepikõndijat.

Kõik kahe silla jooksu või käimisdistantside läbijad saavad finišis kaela uhke medali, millele saab soovi korral lasta teha graveeringu. Osaleja stardipaketis sisalduvad aga ka muud teenused: vastavatel distantsidel elektrooniline ajavõtt, toitlustamine, spordijook ja muud heaoluga seotud hüved.

„Aga meil on veel üks põnev uudis. Koostöös kergejõustiku liiduga korraldame ajaloos esimesed alla 20aastaste noorte 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlused. Tiitlivõistluse Pärnusse tulek on märgiline tähendusega, viidates ühtlasi aspektidele, et Pärnus on kiire rada, tasemel korraldus ning muidugi sportlikus mõttes karm konkurents. Tõsised spordisõbrad teavad, et mitte ühelgi teisel Eesti rahvajooksul pole ühel distantsil olnud sellist plejaadi tugevaid tegijaid nagu meil viimastel aastatel siin Pärnus,“ teadis korraldusmeeskonna juht.

Kuidas kirja saab panna?

Registreerimisega tasub kiirustada, sest kuni mai lõpuni kehtivad soodsaimad osalustasud. Võimalusi enda, pereliikme või sõbra kirjapanekuks on mitmeid: nii kodulehel kui ka Pärnu moodsaimas ostukeskuses Pärnu Keskuses:
* kodulehel kuni 28.08 kell 23.59.
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 28.08 kell 20.00.


Kohtumiseni rajal!

Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
FB – www.facebook.com/kahesillaklubi

Instagram #kahesillaklubi