Kahe Silla jooksu programmi kuuluv noortejooks tuleb tänavu teisiti ja eriliselt. 1. septembril toimuv uus ja salapärane õhtujooks tuleb esmakordselt hämaruse saabudes ja tulede säras. Starti oodatakse 10-29aastasi liikumishuvilisi, kusjuures võistlusmoment ei olegi kõige olulisem: loeb hoopis liikumisest saadav elamus ning sõpradega koos rajale tulemine. 

Iris Abdullajev_Kahe Silla noortejooks

Iris Abdullajev

Noor pärnulanna Iris Abdullajev (19) peab liikumist oluliseks osaks päevast. Kahe Silla klubi korraldatavad jooksud pole tema jaoks võõrad ning tänavugi plaanib noor naine end proovile panna, sedakorda ka uue kuue saaval noortejooksul. Ajasime Irisega veidi spordijuttu.

Iris, räägi palun natuke endast. Millega tegeled ning mis sulle elus enim rõõmu valmistab?

Elan, töötan ja õpin Pärnus. Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis omandan esimesel kursusel ettevõtluse ja projektijuhtimise alast haridust. Vabal ajal käin trennis ning mul on seitsmekuune Ameerika Pit Bull terjer Echo, kes vajab hoolt ja armastust. Üheks suurimaks hobiks pean fotograafiat, sest mulle väga meeldib pildistada ning samas tegelen ka fototöötlusega. Suvel sõidan mootorrattaga ning üle kõige meeldib reisida.

Millist rolli mängib sport sinu igapäevaelus? 

Sport ja üleüldse tervislik eluviis on minu elus väga olulisel kohal. Mängin võrkpalli ning käin jõusaalis ja rühmatreeningutel. Treenin regulaarselt neli korda nädalas ning vahel käin õhtuti koeraga jooksmas. Mingil põhjusel tunnen end veidi halvasti kui treeningmaht peaks väiksem tulema. Väga mõnus on trenni järgne lõõgastav tunne, sest tead, et oled iseendale midagi olulist pakkunud.

Liigutan, sest lisaks mõnusale emotsioonile ja enesetundele pean oluliseks vormis püsimist ja soovin ka ilus välja näha. Sportimine tagab tugeva tervise, erksa enesetunde ning kasvatab enesekindlust.

Kas oled ka mõnel Kahe Silla klubi korraldatud spordiüritusel käinud?

Ikka. Olen päris mitmel jooksul käinud ja saavutanud enda vanusegrupis kõrgeid kohti. Üle-eelmisel aastal pälvisin kolmiküritusel naisjuunioride seas esikoha. Kahjuks jäi mullu kooli tõttu hooaja viimane jooks küll tegemata, aga enne seda, Jaansoni jooksul olin kolmas ning hooaja alguses Luitejooksul vanusegrupi võitja. Olen mõelnud, et ma ei käi nendel üritustel võitmise pärast, aga mulle lihtsalt meeldib see atmosfäär kui rajal on nii palju inimesi ja ergutajaid. See on eriline tunne.

Otsustasid, et osaled tänavusel noortejooksul. Miks peaks rajale tulema? Millise soovituse annaksid teistele noortele?

Kui sulle meeldib end proovile panna, armastad seda fiilingut, mida üks pingutus annab, siis on lihtne valida. Lisaks on see suurepäraseks võimaluseks saada osa Eesti ühest rahvarohkeimast spordiüritusest.

Start 3 km Kahe Silla noortejooksu linnaringile antakse 1. septembril kell 21.00 Endla teatri esiselt. Rada kulgeb kesklinnas ning Rannapargis. Kogu õhtupoolik kujuneb meeleolukaks, kuna samal päeval toimuvad Vaasa pargis ka Drako lastejooksud ning sporditurg. Noortejooksu stardile kütavad kaasa energilised Ariadne ja Martti Hallik, kes  asutavad lavale kell 20.00. Nädalavahetuse programmiga saad tutvuda siin.

Registreerida saad end kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis kuni 28. augustini. Tasub aga tähele panna, et kuni mai lõpuni on registreerimine soodsam. Ja kui paned kirja grupi vähemelt 10ne liikmega, võidad veelgi enam. Tutvu  osalustasude ja juhendiga.

Kahe Silla noortejooks