Foto: Viktor Tund

Pärnu Kahe Silla Klubi käivitas 1. jaanuarist registreerimise 2019. aasta jooksu- ja käimisüritustele. Tänavugi toimub taas neli eriilmelist spordisündmust, kuhu sõltumata east ja sportlikust vormist on oodatud kõik – jooksjad, käijad, kepikõndijad ja erinevas vanuses lapsed.

Luitejooks 21. aprillil 2019
Distantsid: 8,3 km, 5,4 km
Kevadkuulutajana Kahe Silla klubi ja Pärnumaa liikumishooaega avav sündmus kutsub sportlikku vormi testima Luitemaa kaunitele metsaradadele. Traditsiooniliselt on kavas luitejooks ja -retk (8,3 km), lastejooksud ning lemmikloomasõprade rõõmuks koertekross (5,4 km) ja koerte luiteretk (8,3 km). Esmakordselt saavad kõik osalejad (va lastejooksud) finišeerudes kaela Luitejooksu medali.

„Luitejooks on paljude liikumissõprade arvates jooksuhooaja kevadekuulutaja. Kui soovitakse vaheldust, nautida ilusat loodust väljakutset nõudval rajal või pikast talvest tekkinud tüdimust peletada, tasub kindlasti sammud Rannametsa seada. Ka korraldustiimi jaoks on niinimetatud väljasõiduistungina organiseeritav sündmus eriline ja vahetu. Osalejate tungival soovil lisame esmakordselt stardipaketti medali“, rääkis peakorraldaja Vahur Mäe

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 31. augustil ja 1. septembril 2019
Distantsid: 10 km, 3 km
Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuenda etapina toimuv sündmus on Eesti liikumiskalendri üks tunnusüritustest. Tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu pakub tegevust kogu perele. Laupäeval toimuvad lastejooksud, ratastoolisõit ning õhtuhämaruses noortejooks. Pühapäeval antakse start  Kahe Silla jooksule ja retkele. Eesti vee-äärseim 10 km liikumisrada  kulgeb Pärnu jõe kallastel.
Esimest korda Eesti kergejõustikuajaloos toimuvad Kahe Silla jooksu raames riigi 10 km maanteejooksu täiskasvanute meistrivõistlused.

„Tegemist on Eesti rahvajooksude klassikaga, mida külastatakse kaugemalt ja lähemalt. Esmakordselt Eesti kergejõustiku ajaloos toimuvad maanteejooksu 10 kilomeetri riigi meistrivõistlused täiskasvanutele just Pärnus. Seda saab võtta korraldusele ja Pärnu spordile märkimisväärse tunnustusena. Õhtune noortejookski areneb edasi, pakkudes lustlikku tegevust 10 kuni 29aastastele noortele, “ avaldas Mäe.

Rannajooks_2018_ Kahe Silla klubi

Foto: Viktor Tund

Pärnu Rannajooks 27. oktoobril 2019
Distantsid: 10 km, 5 km

Jooksuhooaja võtab kokku Pärnu Rannajooks, mille 5 km (rahvarada) ja 10 km distantsid  kulgevad rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ja linnale omased arhitektuurimälestised. Tegevust jagub jätkuvalt kogu perele – kavas on jooks, käimine-kepikõnd ja lastejooksud. Esmakordselt saavad kõik 5 ja 10 km läbijad jooksu erimedali.

„Rannajooks on oma nime vääriline. Iseloomulik ja sügiseselt kaunis rada on saanud paljude spordisõprade lemmikuks. Üha rohkem ühildatakse jooksu külastamine sügisese puhkusega. Spaalinn Pärnu pakub ju suurepäraseid võimalusi. Kuna sel aastal toimub Rannajooks Saaremaa kolme päeva jooksust nädal hiljem, on sümboolne märkida, et Eesti sügisene jooksuhooaeg lõpeb just Pärnus. Samuti saavad huvilised nüüd mõlemat üritust külastada“, hindas korraldusmeeskonna juht.

Luitejooks,  Kahe Silla jooks ja Pärnu Rannajooks  kuuluvad Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja. Registreerudes kõigile kolmele korraga, võidab oluliselt stardimaksudes. Kõik sarja läbijad saavad Rannajooksu järgselt kaela osalejamedali.  Sarjale on võimalik ühtselt registreeruda veebruari lõpuni.

Maraton EV100_kahe silla klubiPärnumaa Võidupüha maraton 22. juunil 2019
Distantsid: 42 km , 21km, e-maraton
Möödunud aasta erisündmuse Maraton EV100 järgselt on taas kavas Pärnumaa Võidupüha maraton, kutsudes suve algust tähistama sportliku väljakutsena. Spordisündmus pakub võimalust läbida rada kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust.  Lõpuosa on kuninglik, sest viimased kilomeetrid mööduvad Pärnu suvemelus ning finiš kulgeb mööda linna peatänavat arvukate kaasaelajate ergutamisel.  Lisaks maratonile on kavas poolmaraton, virtuaaljooks “e-maraton” ning lastejooksud.

„Riigi sünnilinnas maratoni joosta võib olla eriline tunne. Lisaks klassikale jätkame e-maratoni korraldamist, sest eelmine aasta ligi 140 osalejaga näitas, et on palju neidki jooksusõpru, kes Pärnumaale põhjusel või teisel tulla ei saa. Neid aga jooksuelamusest eemale jätta oleks patt. Võidupüha maraton eristub kõigist Eesti maratonidest sini-must-valge atmosfääri ning unikaalsuse poolest. Võtame näiteks kasvõi raja, mis on kordumatu ega tähenda tüütut tiirutamist ühel ringil, “ arvas Vahur Mäe.

Pärnu Kahe Silla Klubi soovib kõigile spordiküllast uut aastat!

Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
Koduleht: www.2silda.ee
FB  https://www.facebook.com/kahesillaklubi
Instagram  #kahesillaklubi