Koroonaajal sündinud virtuaaljooksudel on fännid, keda Pärnu Kahe Silla klubi rõõmustab lähiajal taas: 9.-24. aprillini toimuvale Luitejooksule on oodatud kõik, kes naudivad vabadust liikuda endale sobival ajal ja kohas. virtuaaljooks

Virtuaaljooks

Virtuaaljooksu osalejad saavad tänavu kaela kuldse autasu

9. aprillil algavale virtuaaljooksule oodatakse kaasa lööma üle Eesti, nii mõnigi liikumishuviline lööb paneb ketsid jalga piirigi taga. Unikaalse Luitejooksu kujundusega medali saamiseks tuleb läbida 8,3 kilomeetrit pikk rada, seejuures pole oluline, kas joostakse või käiakse. Soovi korral võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril.

Luitejooks on Eesti liikumisürituste seas olnud alati eriline, kuna tegemist on ainsa üritusega, mille programmis on ka distants koerasõpradele: neljajalgse kaaslasega on võimalik läbida 5,4 kilomeetrit pikk rada. Rajale minnes on võimalus kinnitada rinnale ka rinnanumber, et ka teised teaksid osalejatele kaasa elada.

„Kõik ei pruugi füüsilisele jooksule 17. aprillil tulla – põhjused on erinevaid –, mistõttu annab virtuaaljooks võimaluse uhke medal teenida osalejale meelepärasel ajal ja kohas,“ rääkis ürituse eestvedaja Vahur Mäe.

Tema sõnutsi on virtuaaljooksudel tugev toetajaskond, kelle jaoks füüsilise liikumisürituse külastamine on sageli välistatud.

Registreerimine kestab 24. aprillil kella 18ni. Peale distantsi läbimist tuleb minna stardiprotokollis osaleja nime juurde ja osalemine üles laadida. Osaluskorra kirja saamiseks ei pea olema pulsikella või liikumisrakendust, piisab sellest, kui osaleja teab alustamise ja liikumisele kulunud aega. Teise võimalusena pakutakse osalemist liikumisrakendust kasutades üles laadida automaatselt.

Osalejate vahel loositakse välja mitmeid partnerite auhindu. Medal saadetakse peale üritust osaleja soovitud kohta: liikumise sisestamisel antud postiaadressile või Pärnu Keskuse Taluturule.

Osalejad panustavad noorte kaitsetahte tugevdamisse

Igal aastal on virtuaalüritustel osalejad panustanud heategevusse. Kui varem suunati iga virtuaalürituse heategevuslik raha eri tegevuste ja organisatsioonide tarbeks, kogutakse tänavune panus ühtsena, et annetus saaks toekam, et seeläbi rohkem tegevusi korraldada. Tänavu läheb osa kõikide virtuaalürituste starditasust Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi kulude kaasfinantseerimiseks. Nii teevad head virtuaalsel Luitejooksul osalejadki.

Kaitseliit panustab noorte kaasamise läbi nende harimisse, et neist kasvaks kaitsetahtelised ja demokraatlikke väärtusi hindavad Eesti riigi kodanikud. Programm näeb muu hulgas ette noorte füüsilise aktiivsuse suurendamist läbi matkamängude ja orienteerumisürituste korraldamise.

Pärnumaa maleva noorteinstruktori Mehis Borni sõnutsi on noorteorganisatsioon populaarne ning näha on kasvavat huvi.
„Külastades koole või osaledes avalikel sündmustel, näeme suurt hulka huvitatud noori, kes sooviks teha oma esimesed sammud riigikaitse radadel, “ rõõmustas Born. Siiski tuleb eestvedaja hinnangul tegevustel piir ette, sest noortega tegelevatest juhendajatest jääb vajaka.

Kahe Silla klubi ühe eestvedaja Vahur Mäe sõnul on spordiklubil olnud kaitseliidu kohaliku malevaga aastaid kestev koostöö, ent tänavu astutakse sammu võrra edasi.
“Kaitseliit sealse meeskonnaga on aidanud igal aasta korraldada võidupüha maratoni. Meil on väga hea meel, et same täiendavalt riigikaitsesse panustada,” selgitas Mäe, lisades, et iga üksikisiku ja organisatsiooni panusest ja mõtteviisist sõltub, kui turvaliselt me end praegu ja tulevikus tunda saame.

Virtuaaljooks