Pühapäeval toimub kaks aastat koroonaviiruse tõttu vahele jäänud Pärnumaa liikumishooaega avav Luitejooks, tuues starti spordisõbrad üle Eesti. Üritusel saab liikuda koos neljajalgse lemmikugagi.

Luitejooks

Kõik lõpetajad saavad kaela unikaalse luitejooksu medali. Foto: Laura Toomesoo

Viiruse eelsel perioodil nautis Luitejooksu eri distantse ligemale 1500 eri vanuses huvilist siit- ja sealtpoolt Pärnumaad. Tänavugi tõotab liikumishooaja kevadekuulutajana tuntud rahvajooks rohket osavõttu: stardiprotokolli on praeguseks kantud enam kui poolt tuhat inimest.

Meestest on favoriit Tartu SS Kalevi esindaja Olavi Allase, kellele pakuvad konkurentsi Pärnumaa parimad ja omaaegne maratonimeister, paljudel rahvajooksudel võidutsenud Viljar Vallimäe (SK Prorunner). Naistest läheb võitu püüdma hiljuti neli järjestikkust Sinilillejooksu võitnud Kadiliis Kuiv (SK Prorunner).

8,3 km pikale jooksule lisaks on kavas niisama pikk käimine, mida on võimalik läbida ajavõtuga või ajavõtuta. Stardikoridori lõpust pääsevad pikale rajale lemmikloomaga spordisõbrad. Päeva esimeses pooles on kavas 5,4 km koertekross ehk canicross, mis viib võistluspaarid rajale kümnesekundliste vahedega.

Luitejooksu rajad pakuvad kauneid loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset – valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala, ning seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad. Just sel põhjusel liigitub jooks elamusspordi kategooriasse.

Iga lõpetaja saab finišis unikaalse medali ning Vytautase mineraalvee. Lisaks kostitatakse kõiki  finišialal toitlustustegist Põltsamaa supi ja Farmi skyriga.

Pere noorimaid rõõmustavad kell 11.30 algavad lastejooksud, millest saavad osa võtta kuni 11aastased spordisõbard. Kõiki lõpetajaid premeeritakse jooksu teemalise medali ja partnerite boonustega.
8-9- ja 10-11aastaste poiste ja tüdrukute esikolmikud saavad poodiumil auhinnad, mille paneb välja Lottemaa teemapark.

„Seoses koroonapiirangute kadumisega on taas võimalik vabalt korraldada ja osaleda. Ehkki praegu ei küüni registreerimise aktiivsus mõne aasta tagusele ligilähedalegi, on päev-päevalt märgata huviliste lisandumist,“ rääkis ürituse peakorraldaja Vahur Mäe, kelle hinnangul pingutab Pärnu Kahe Silla klubi inimeste rajale tagasi meelitamisega kõvasti.

„See võib veidi aega võtta, ent mul on usku, et tänavu saame teha täishooaja ning liikumishuvilised leiavad taas tee liikumisüritustele,“ arvas Mäe.

Stardid:
10.00 Koerte luitekross (5,4 km)
11.30 Lastejooksud (200 m, 400 m)
13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)

INFO JA REGISTREERIMINE
Eelregistreerimine kõikidele kontaktse Luitejooksu distantsidele kestab 13. aprillini korraldaja veebilehel.
Ürituse päeval on võimalik kirja panna tasudes sularahas kohapeal. Pühapäeval starditoimingute eelse aja kokku hoidmise eesmärgil töötab päev varem kell 11-15 Pärnu Keskuse Luitejooksu võistluskeskus (Selveri  toidupoe vastas), kus saab isiklikud stardimaterjalid välja võtta. Tutvu osalustasude ja juhenditega.

24. aprillini saab üritusest osa võtta ka VIRTUAALSELT, võimaldades osalejal liikuda endale sobival ajal ja kohas. Tänutäheks saab iga lõpetaja Luitejooksu kujundusega medali. Igalt starditasult annetatakse osa Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaste ja kodutütarde isamaalise kasvatuse programmi tegevuste kaasfinantseerimiseks.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp.  Sarja kuuluvad veel  Jüri Jaansoni Kahe Silla ja Pärnu Rannajooks. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele hooajaringset harjutamismotivatsiooni. Sarja läbijaid ootab sügisel Rannajooksu finišis vääriline medal. Sarja arvestuses osalevad kõik, kes on vastavad distantsid läbinud, vaatamata sellele, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale etapile eraldi. 

Luitejooks kuulub muu hulgas Pärnumaa Liigub sarja, mis algas varakevadel ja lõpeb hilissügisel. Sarja eesmärk on pakkuda pärnumaallastele eri spordiala üritustel liikumiseks võimalusi ja harjutamislusti.

Pärnu Kahe Silla klubi peatoetaja on tänavu Eesti suurim spordikaupade jaekett Rademar. Teiste seas toetavad Luitejooksu Pärnu Keskus, Estonia Spa Hotels, Craft, Põltsamaa, Vytautas, Farmi, Pärnu Postimees, Tre raadio, Pereauto ja mitmed partnerid avalikust sektorist.