Võidupüha maraton

Foto Albert Sillaste

Suviste spordiplaanide tegemise aeg on käes!  Möödunud aasta erisündmuse Maraton EV100 järgselt on taas kavas Pärnumaa Võidupüha maraton, kutsudes suve algust tähistama sportliku väljakutsega.

22. juunil kaheksandat korda toimuv spordisündmus pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust.  Pulli küla, Reiu muinasasula leiukoht, Reiu-Raeküla luitemännik, pilkupüüdev Jaansoni kallasrada, Tallinna Väravad, Vallikäär, Pärnu rand – need on vaid mõned orientiirid, mis muudavad  maratonikogemuse omalaadseks. Lisaks maratonile on kavas poolmaraton ning lastejooksud.

Maratonipäev saab alguse kell 15.00, mil Torist antakse lähe klassikalisele maratonile. Need, kel 42 kilomeetrit üle jõu käib, saavad oma katsumuse poolmaratoni läbimisega, mille stardipauk kõlab kell 16.45 Paikuse vabaõhulava territooriumilt. Kõik väikesed jooksusõbrad aga kogunevad Pärnus Iseseisvuse väljakul, kus alates kell 14.30 toimuvad lastejooksud. Jooksu finišiala on püstitatud Pärnu kesklinna Iseseisvuse väljakule. Ühtekokku oodatakse jooksurajale ligi 700 pikamaajooksjat ning sadu lapsi.

Kõiki maratonil ja poolmaratonil osalejaid ootab finišis eridisainiga medal. Lisaks on maratoni ja poolmaratoni stardipaketis jooksu sümboolikaga Crafti särk

„Võidupüha maratonist on saanud oodatud jooksusündmus. Kuna tänavune maraton toimub laupäeval, on lootust, et ehk tuleb sama suurusjärk osalejaid nagu mullusel maraton EV100 erijooksul. Kindlasti läheb paljudele peale Pärnumaa põnev ja ehe rada ning on kuulda, et külmaks ei jäta vägev medal ning kvaliteetne jooksusärkki,“ tutvustas peakorraldaja Vahur Mäe selle aasta plaane.


E-MARATON TULEB TAAS

Möödunud aasta erisündmuse raames toimus unikaalne e-maraton, mis võimaldas osaleda ka neil, kel erinevatel põhjustel ei olnud võimalik Pärnusse kohale tulla, kuid soovisid jooksust osa saada. Kuna virtuaaljooks osutus vägagi populaarseks, kuulub see programmi ka tänavu.

Startida on võimalik igal pool ja osalejale sobival kellaajal üle maailma, ent seda ajavahemikus 21.-27. juuni. Distantsivalikus on maraton (42 km) ja poolmaraton (21 km). E-maratonile saab fikseeritud hinnaga kirja panna 19. juunini.

„E-maratonil on meie plaanides eriline koht. Jätkame kontseptsiooni arendamist, sest tundub, et rahvale see meeldib. Juba praegu on registreerimisest näha, et starti plaanib tulla uusi jooksusõpru. Ja nagu ikka, kõigile e-jooksjatele postitame tunnustusena kauni medali,“ rääkis Vahur Mäe.

Korraldusmeeskonna juht lisas, et kõik e-maratonil osalejad teevad taas väikese heateo. Kui mullu toetati igast osalustasust kolme euroga kanuuaerutajast olümpialootust Joosep Karlsonit, siis tänavu panustab iga osaleja samas vääringus Pärnumaa juurtega jooksulootuse Karl Mäe pürgimist 2020. aasta Euroopa meistrivõistlustele.

REGISTREERIMINEVõidupüha maratoni medal

Kõikidele distantsidele  saab registreerida:
*
koduleheküljel kuni 19.06 kell 23.59,
*
Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 18.00.
Soodsaim registreerimine kestab 28. veebruarini! Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. juunist.

Tutvu osalustasude ja juhendiga.