Pärnu Kahe Silla Klubi kutsub meeleolukalt liikuma ning varakult spordiplaane seadma. Kuni veebruari lõpuni on avatud ühtne registreerimine Kahe Silla Klubi kolmiküritusele. Taas on kavas kolm elamusterohket etappi, kuhu sõltumata east ja sportlikust vormist on oodatud kõik – jooksjad, käijad, kepikõndijad ning erinevas vanuses lapsed.

Esmakordselt saavad temaatilise medali ka Luitejooksu ning Rannajooksu läbijad ja nagu tavaliselt, ootab uhke trofee lõpetajaid Kahe Silla jooksu finišiski.

„Kui küsida, mida uut ja käegakatsutavat me osalejatele tänavu pakume, siis unikaalse kujundusega medal igal etapil on just seesugune üllatus. Kolmikürituse puhul tuleb nüüd kokku kena värvikirev kollektsioon ning sarja arvestuseski jätkame erimedali väljaandmist. Seega, usinad kollektsioneerivad Pärnumaal joostes lausa neli eriilmelist medalit,“ rääkis jooksude peakorraldaja Vahur Mäe.

Kolmiküritus_Luitejooks

Luitejooks 2018. Foto Albert Sillaste

Luitejooks – 21. aprill
Distantsid: 8,3 km, 5,4 km

Toimumiskoht: Rannametsa küla, Häädemeeste vald
Programm

Kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ja Pärnumaa liikumishooaega avav sündmus kutsub sportlikku vormi testima Luitemaa metsaradadele. Luitejooksu rada pakub kauneid loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset  igaühele. Valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala, kusjuures seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad.

Traditsiooniliselt on kavas luitejooks ja -retk (8,3 km), lastejooksud ning lemmikloomasõprade rõõmuks koerte luiteretk (8,3 km) ning koertekross (5,4 km).


Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 31.august ja 1. september
Distantsid: 10 km, 3 km

Toimumiskoht: Pärnu linn, Endla Teatri esine
Programm

Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuenda etapina toimuv sündmus on Eesti liikumiskalendri üks tunnusüritustest. Tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu pakub tegevust kogu perele. Laupäeval toimuvad lastejooksud, ratastoolisõit ning õhtuhämaruses noortejooks. Pühapäeval antakse start  Kahe Silla jooksule ja retkele. Eesti vee-äärseim 10 km liikumisrada  kulgeb Pärnu jõe kallastel. Esimest korda Eesti kergejõustikuajaloos toimuvad Kahe Silla jooksu raames riigi 10 km maanteejooksu täiskasvanute meistrivõistlused

Pärnu Rannajooks – 27. oktoober
Distantsid: 10 km, 5 km

Toimumiskoht: Pärnu linn, Rannastaadion
Programm

Jooksuhooaja võtab kokku Pärnu Rannajooks, mille 5 km (rahvarada) ja 10 km distantsid  kulgevad rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ja linnale omased arhitektuurimälestised. Tegevust jagub jätkuvalt kogu perele – kavas on jooks, käimine-kepikõnd ja lastejooksud.

Korraldusmeeskonna juhi Vahur Mäe sõnul on vaatamata sügavale talvele registreerimine kenasti alanud ning head meelt teeb uute nimede lisandumine. „Kohad täituvad ja iga päev on näha aktiivset liikumist. Rõõm on uute nimede üle, keda varem pole meie üritustel näha olnud. Ent arvukalt on neidki, kes mõned aastad vahele jätnutena plaanivad jällegi liikuma tulla. Eriti positiivne on perekondade aktiivsus – ema või isa panevad ennast ja võsukesedki kirja“, kirjeldas Mäe.

Kolmiküritus_Kahe Silla jooks

Kahe Silla jooks 2018. Foto Viktor Tund

REGISTREERIMINE

Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:
Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja retk (10 km)
Pärnu Rannajooks ja -retk (10 km)

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 28.veebruarini koduleheküljel kuni kell 23.59 ja Pärnu Keskuse infopunktis kuni kell 18.00. Sarja arvestuses osalevad aga kõik, kes on vastavad distantsid läbinud hoolimata sellest, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale distantsile eraldi.

Registreerudes kõigile kolmele korraga, võidad oluliselt stardimaksudes.
Ajavõtuga jooks ja retk: 34 € (eraldiseisvalt registreerudes alates 45 €)
Ajavõtuta retk: 25 € (eraldiseisvalt registreerudes alates 33 €)

Tutvu kolmikürituse juhendiga.

Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
FB: https://www.facebook.com/kahesillaklubi
Instagram: #kahesillaklubi