Tänavuse Pärnumaa Võidupüha maratoni medal on eriline. Maratoni stardialal Toris Eesti sõjameeste mälestuskiriku kõrval kõrgub skulptor Mati Karmini loodud ratsamonument “Püha Jüri võitlus lohega” – esimene omataoline Eestis. 2003. aasta taasiseseisvumispäeval avatud skulptuur tähistab Eesti võitu Vabadussõjas ning riigi vabaduse taastamist.

Maratoni medalilgi on kasutatud sarnast motiivi, et meenutada Pärnumaad ning erilise auraga maratoni. Iga 21- või 42-kilomeetrise distantsi läbija saab tasuks oma kollektsiooni seninägemata uhkuse. 3D formaadis 70-millimeetrise diameetriga medalil on unikaalne sinimustvalge kujundusega pael.

Kas teadsid, et Pärnu on Eesti päikesepaistelisem kant? Kõik Pärnu Suvejooksu lõpetajad saavad finišeerides kaela unikaalse medali. Autasu on inspireeritud suvepealinna kaunist rannast ning legendaarsest päikesekettast. 70 mm medal on 2D formaadis.

Virtuaaljooksu läbijaile on tasuks hõbedane, kontaktsel üritusel osalejatele kuldne medal. Mõlemal osalejad teenivad lausa kaks medalit.

Medalid disainis Triin Lepa.

Võidupüha maratoni medal
Pärnu Suvejooksu medal
Pärnu Suvejooksu medal

Fotod: Laura Toomesoo 

Võidupüha maratoni medal