Tänavuse Pärnumaa Võidupüha maratoni medal on pühendatud erilisele paigale: Pärnus Iseseisvuse väljakul seisab väärikas Endla teatri rõdumonument, sümboliseerides kohta, kus 1918. aasta 23. veebruaril loeti avalikkusele esimest korda ette Eesti iseseisvusmanifest. Samuti on see paik, kus paljude aastate jooksul – alati 22. juunil – , sai tervitada pikast teekonnast väsinud maratonijooksjaid. Parimad neist on saanud autasud kaela just selle kaare all. 

Sel aastal tuleb maraton teisiti. Tuleb virtuaalsena. Meenutamaks Pärnut ning erilise auraga maratoni, pälvib iga e-maratoni 21- või 42-kilomeetrise distantsi läbija oma kollektsiooni väärika täienduse. 2D formaadis 70-millimeetrise diameetriga medalil on unikaalne sinimustvalge kujundusega pael.

 

Esimest korda toimuv kümnekilomeetrine Pärnu Suvejooks toimub virtuaalsena: osaleja lippab või kõnnib endale hingelähedases kohas. Miks mitte Pärnuski? Meie saadame aktiivsele liikujale väljakutse järel tunnustava autasu. 60-millimeetrise läbimõõduga Suvejooksu 2D formaadis medal sümboliseerib Pärnut kui suvepealinna, päikese ja mõnusa puhkusepaiga kodu.

Medalid disainis Triin Lepa.
Fotod Laura Toomesoo