Virtuaalse Pärnu Rattasõidu toimumine 1.-15. maini on hea uudis kõikidele liikumissõpradele, sest võimaldab turvaliselt sõita seal, kus hing kõige enam ihkab: kasvõi kodutänavatel või tuttaval metsarajal. Sõpradega või üksinda.

Tegemist on Kahe Silla Klubi poolt teist korda korraldatava rattasõiduga, et tulla vastu aktiivsete inimeste soovidele: osaleda virtuaalselt. Peale sõitu tuleb korraldaja veebilehel laadida üles osalemise kinnitus: liikumisrakenduse/ -äpi logi või pulsikella pilt.

Distantsivalikus on 10, 25, 50 ja 100 kilomeetrit. Kõik lõpetajad saavad unikaalse rattasõidu medali, mis saadetakse postiga koju. Niisamuti antakse kõikidele elektrooniline diplom ning igaüks saab teha head: igast osavõtutasust panustatakse osa kohaliku kogukonna hüvanguks. Heategevus

Igal aastal on klubi korraldatavate virtuaalürituste stardimaksudest osa annetatud heategevuseks: tuge on saanud Pärnumaa tuntud sportlased Joosep Karlson, Karl Mäe ja Jasmiin Üpraus treening- ja võistlustegevuse katteks, kohalikud haridusasutused – lasteaiad ja koolid – spordivarustuse soetamiseks ning veesportlased ohutumate treeningute tarbeks.

Tänavu toetavad osalejad kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkaid ja kodutütreid, panustades läbi noorte isamaalise kasvatuse programmi nende kaitsetahte tugevdamisse. Muu hulgas näeb antud programm ette põhikooliealiste noorte füüsilise tervise tugevdamist: lapsed tegelevad matkamise ja orienteerumisega, õpivad tundma looduses ellujäämise kunsti ning omandavad muid eluks vajalikke oskusi.