Veidi enam kui kuu pärast toimub Rannametsas Häädemeestel Luitejooks, mis avab kevadekuulutajana Pärnumaa jooksuhooaja.

Luitejooks_kolmiküritus

Luitejooksu radadel 2019. aastal. Foto Viktor Tund

Koroonaviirus sundis korraldajaid kaks aastat järjest liikumissõprade ühe lemmiksündmuse vahele jätma. Seetõttu toimus mullu üksnes virtuaaljooks, mis tõi üle Eesti kokku ligemale 700 huvilist. Kuna Vabariigi Valitsus võttis väliüritustele mõeldud piirangud hiljuti maha – enam ei pea koroonatõendit ega testitulemust esitama –, saab kindlalt öelda, et palavalt armastatud jooksupidu toimub taas.

„Korraldusmeeskond teeb ettevalmistusi – võtab ametkondadelt kooskõlastusi, peab läbirääkimisi toetajatega, planeerib logistilisi tegevusi ja inventari –, et 17. aprillil võõrustada sadu eri vanuses ja eesmärkidega inimesi,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe, kelle sõnutsi jääb ajakava samaks nagu viimati 2019. aastal.

„Praegu on kirjas umbes kolmsada inimest, kellest paljud tulevad kohale väljastpoolt Pärnumaad. Usun, et osalejate arv küündib üle poole tuhande,“ avaldas Mäe lootust.

Luitejooksu päeva esimese stardina on kell 10.00 kavas koerte luitekross, kus peremehed koos koertega läbivad 5,4 km pikkuse tehniliselt nõudliku ja põneva krossiraja.  Taas on kavas lastejooksud ja kell 13 saab lähte pikk jooksu- ja käimisdistants, juhatades rahva 8,3 kilomeetrisele ringile. Viis minutit hiljem lähevad rahulikumas tempos rajale koerasõbrad, et läbida ühes lemmikuga niisama pikk retk.

Männimetsas kulgev rada pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset. Valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala, seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad. Rajale jääb teeninduspunkt, kus pakutakse vett ja spordijooki. Finišis ootab kõiki temaatiline medal ning kehakosutus.

9.-24. aprillini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt
See võimaldab osalejal läbida distantsi endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas. Kõik lõpetajad saavad postkasti temaatilise medali ja teevad taas heateo: annetavad osa stardimaksust Kaitseliidu Pärnumaa maleva noorkotkastele ja kodutütardele mõeldud isamaalise kasvatuse programmi tegevuste elluviimiseks. Muu hulgas näeb programm ette füüsilise aktiivsuse tõstmist. Loe lähemalt siin.

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp, ühtlasi ka Pärnumaa spordiliidu veetava Pärnumaa Liigub programmi osa. Lisaks kuuluvad kolmikürituse sarja  Jüri Jaansoni kahe silla ja Pärnu rannajooks. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele hooajaringset motivatsiooni harjutamiseks. Sarja läbijaid ootab sügisel Rannajooksu finišis vääriline medal. Lisaks jagatakse kõigile medaleid ka iga osaetapi finišis. Sarja arvestuses osalevad kõik, kes on vastavad distantsid läbinud vaatamata sellele, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale etapile eraldi. Sarja kohta leiad rohkem infot siin.

Lisainfo ja registreerimine

Kõikidele distantsidele saab kirja panna koduleheküljel siin. Soodsaim registreerimine kestab 31. märtsini.  Tasuta lastejooksudele avatakse registreerimine 1. aprillil.
Tutvu osalustasude ja juhenditega.