Pärnu Kahe Silla Klubi käivitas 1. jaanuarist registreerimise 2018. aasta jooksu- ja käimisüritustele. Pärnus asutatud spordiklubi korraldab tänavu taas neli eriilmelist spordisündmust, kuhu sõltumata east ja sportlikust vormist on oodatud kõik – jooksjad, käijad, kepikõndijad ja erinevas vanuses lapsed.

Kahe Silla klubi

Nii näiteks toob luitejooks taas rajale koerasõbrad, sest populaarne koertega joostav luitekross on kujunenud oodatud kogupere ürituseks. Kahe silla jooksu ja Pärnu Rannajooksu raames toimuvale ratastoolisõidule kutsutakse aga liikuma ka erivajadustega inimesi. Riigi 100nda aastapäeva kingitusena korraldatakse unikaalne „Maraton Eesti Vabariik 100“, mis annab spordirahvale võimaluse väga eriliselt juubelit tähistada.

Luitejooks 15. aprillil 2018
Distantsid: 8,3 km, 5,4 km
Kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ja Pärnumaa liikumishooaega avav sündmus kutsub sportlikku vormi testima Luitemaa kaunitele metsaradadele. Traditsiooniliselt on kavas luitejooks ja -retk (8,3 km), lastejooksud ning lemmikloomasõprade rõõmuks koerte luiteretk (8,3 km) ning koertekross (5,4 km).

„Luitejooks on paljude liikumissõprade arvates jooksuhooaja kevadekuulutaja. Kui soovitakse vaheldust, nautida ilusat loodust väljakutset nõudval rajal või pikast talvest tekkinud tüdimust peletada, tasub kindlasti sammud Rannametsa seada. Ka korraldustiimi jaoks on niinimetatud väljasõiduistungina organiseeritav sündmus eriline ja vahetu“, rääkis peakorraldaja Vahur Mäe

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 1.-2.septembril 2018
Distantsid: 10 km, 3 km
Selver Eesti Linnajooksude sarja 6. etapina toimuv sündmus on Pärnumaa spordikalendri üks tunnusüritustest. Tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu pakub tegevust kogu perele. Laupäeval toimuvad laste- ja noortejooksud, ratastoolisõit ning sporditurg. Noortejooksule (3 km)  avatakse registreerimine jaanuari jooksul. Pühapäeval antakse start  Kahe Silla jooksule ja retkele. Eesti vee-äärseim 10 km liikumisrada  kulgeb Pärnu jõe kallastel.

„Tegemist on Eesti rahvajooksude klassikaga, mida külastatakse kaugemalt ja lähemalt. Eesti veeäärseim liikumisrada ning palju tegevusi kogu perekonnale“, iseloomustab Vahur Mäe

Pärnu Rannajooks, 21. oktoobril 2018
Distantsid: 10 km, 5 km
Kahe Silla Klubi hooaja võtab kokku Pärnu Rannajooks, mille 5 km (rahvarada) ja 10 km distantsid  kulgevad rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ja linnale omased arhitektuurimälestised. Tegevust jagub kogu perele – kavas on jooks, käimine-kepikõnd, ratastoolisõit ja lastejooksud.

„Rannajooks on oma nime vääriline. Iseloomulik ja sügiseselt kaunis rada on saanud paljude spordisõprade lemmikuks. Üha rohkem ühildatakse jooksu külastamine sügisese puhkusega. Spaalinn Pärnu pakub ju suurepäraseid võimalusi“, räägib korraldusmeeskonna juht.

Luitejooks,  Kahe Silla jooks ja Pärnu Rannajooks  kuuluvad Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja. Registreerudes kõigile kolmele korraga, võidab oluliselt stardimaksudes. Kõik sarja läbijad saavad Rannajooksu järgselt kaela osalejamedali.  Sarjale on võimalik ühtselt registreeruda veebruari lõpuni.

Maraton Eesti Vabariik 100  22. juunil 2018
Distantsid: 42 km , 21km, e-maraton
Maraton Eesti Vabariik 100 on Pärnumaal toimuva Võidupüha maratoni erisündmus, mis tähistab riigi juubelit erilisel sportlikul moel.  See on kordumatu „üks-ja-ainus-kord“ joostav sündmus, mis võimaldab tähistada väärikat sünnipäeva jooksurajal sõprade ja tuttavatega kõrvuti pingutades.

„Kus siis mujal, kui mitte Eesti riigi sünnilinnas Pärnus! Usun, et paljude pikamaajooksu harrastajate jaoks saab sellest trofeemaraton, kuhu tulemata jätmist pole võimalik korvata. Toome osalejateni väärika sini-must-valge maratoni, vinge poolmaratoni ning uudisena e-maratoni. Viimasest saab terve 22. juuni jooksul osa võtta endale sobivas kohas üle maailma. Või jookse-matka kasvõi jõusaalis jooksulindil “, avab Vahur Mäe.


Pärnu Kahe Silla Klubi soovib kõigile spordiküllast uut aastat!

Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
Koduleht: www.2silda.ee
FB – https://www.facebook.com/kahesillaklubi