1. detsembril avati registreerimine Selver Eesti Linnajooksude sarja uuele hooajale. Eesti suurima jooksusarjaga liituvad 2018. aastal Suurjooks ümber Viljandi järve ja Kuressaare Linnajooks.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva märkival 2018. aastal on kavas mitmed uuendused, mis teevad sarja mitmekesisemaks ja osalemise hõlpsamaks ka neile, kellele näiteks maratoni läbimine üle jõu käiks. Korraldajate eesmärgiks on Eesti juubeliaastal liikuma panna esmakordselt üle 50 000 harrastaja.

2018. aastal kuulub Selver Eesti Linnajooksude sarja senise seitsme asemel üheksa jooksu. Tuleval aastal liituvad Linnajooksude sarjaga kaks pikkade traditsioonidega jooksuvõistlust: Suurjooks ümber Viljandi järve ja Kuressaare Linnajooks. Traditsiooniliselt kuulub sarja Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, olles kuuendaks etapiks.

Eesti Linnajooksude„Ootame Pärnusse taas arvukalt sarja arvestuses osalejaid ning usume, et Kahe Silla jooks on paljude jaoks üritus, kuhu tulemata jätta ei saa. Uute tulijatena tervitame Viljandi ja Kuressaare jookse ning loodame, et sedakaudu jõuab Pärnussegi uusi osalejaid. Ent vastupidigi“, märkis Kahe Silla jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Mäe sõnul on Eesti Linnajooksude sarja kuulumine aidanud igati Pärnumaa liikumisharrastuse edendamisele kaasa. „Tunnetan, et sari täidab oma suuri eesmärke, milleks on piirkonna sportimisvõimaluste ja -ürituste tutvustamine ning uute harrastajate kaasamine“, sõnas korraldaja.

 100+ arvestus tuleb taas

Selver Eesti Linnajooksud raames selgitatakse välja paremusjärjestus „100+ rajal“. 100+ arvestuses tuleb koguda vabalt valitud osavõistlustel kokku 100 või enam kilomeetrit.

Kuivõrd Linnajooksude sarja kuulub nüüdsest üheksa jooksuvõistlust, muutub ka 100 kilomeetri kogumine sarjas kergemaks. Osaledes kõigi üheksa võistluse pikimatel distantsidel on võimalik aasta jooksul läbida maksimaalselt 182 km, mis on peaaegu kaks korda suurem number, kui 100+ rajal arvesse minemiseks tarvis. 

Uute etappide lisandumine ja Linnajooksude sarja geograafia laienemine kergendab ka sarjas kaasa löövate jooksjate valikuid. Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantsil osaluskorra kirja saanud jooksjaid, nagu ka 100+ arvestusse läinud võistlejaid, unikaalse Eesti 100 motiiviga medaliga ning auhindadega toetajatelt.

Linnajooksude sarjas osalemine on suurepärane võimalus Eesti juubeliaasta sportlikuks tähistamiseks. Läbida Eesti 100. juubeliaastal erinevais Eesti paigus kokku 100 kilomeetrit, liikudes sümboolselt Vabariigi terviseks, on jõukohane igale liikumisharrastajale.

Selver Linnajooksud sarja ühtne registreerimine on avatud alates 1.12.2017 kuni 31.03.2018 internetilehel www.linnajooksud.ee. Jooksusarja osavõtutasu sõltub valitud distantsidest. Kõige soodsam on registreerimine detsembris. Väljaspool sarja saab Kahe Silla jooksule registreerida alates 1. jaanuarist.

Selver Eesti Linnajooksud 2018 sarja osavõistlused:
Suurjooks ümber Viljandi järve – 1. mai
Kuressaare Linnajooks – 5. mai
Rapla Selveri Suurjooks – 27. mai
Narva Energiajooks – 9. juuni
Viking Line Eesti Ööjooks – 18. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks – 2. september
Tallinna Maraton –  8.-9. september
Tartu Linnamaraton – 6. oktoober
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – 7. oktoober

Lisainfo www.linnajooksud.ee