Seoses Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutega koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on Kahe Silla klubi spordisündmuste kalendris kavas mitmed muudatused.

Luitejooks jääb ära ning kolmikürituse arvestust ei peeta

Kui 12. märtsil kehtestati eriolukord, otsustas korraldusmeeskond lükata jooksu 19. aprillilt 31. maile. Tänaseks on selgunud, et lähima paari kuu jooksul ei ole võimalik rahvarohkeid sündmuseid korraldada, mistõttu anname teada, et tänavune Luitejooks jääb ära. Uut aega selleks aastaks ei kavandata ning järgmine üritus toimub Rannametsas 2021. aasta 18. aprillil. Kuna Luitejooks jääb ära, ei peeta tänavu ka jooksusarja ehk kolmikürituse arvestust.

Pärnumaa Võidupüha maratonlaiendatud valikuga virtuaaljooks

Koostöös Pärnumaa spordiliiduga 22. juuniks plaanitud Pärnumaa Võidupüha maraton ära ei jää ning toimub laiendatud valikuga virtuaaljooksuna. Pärnu Kahe Silla Klubil on mitmeaastane virtuaaljooksu – e-maratoni – korraldamise kogemus ning kriisitagi kuulunuks digiürituse läbiviimine plaanidesse. Viirusepuhang ja ühes sellega sotsiaalse distantseerumise nõue toob kavva mitu põnevat võimalust.

Valikus on juba varem plaanitud e-maraton poolmaratoni ja maratoni distantsil hinnaga 12 eurot. Pakett sisaldab eridisainiga medalit ning heategevuslikku kolmeeurost panust Pärnumaa jetisõitja Jasmiin Üprausi sporditegevuse toetamiseks

Kriisist tulenevalt lisandub programmi uus e-maratoni (poolmaraton ja maraton) pakett, mis lisaks eelnevale tagab osalejale maratoni sümboolikaga Crafti spordisärgi. See on hea võimalus teiste seas neile, kes plaanisid 22. juunil Pärnusse jooksma tulla ega pea nüüd unikaalsest särgist ja Pärnumaa hõnguga jooksukogemusest loobuma. Teadaolevalt on tegemist Eestis ainsa virtuaaljooksuga, mille paketti kuulub spordisärk.

Valikuvõimaluste avardamiseks ning kriisi ajal liikuma hakanud uute harrastajate kaasamiseks lisatakse kavva virtuaalne 10 km Pärnu Suvejooks, mida võib läbida nii joostes kui käies. Osavõtjad saavad soovitud postiaadressile ajaloo esimese suvejooksu medali.

Ka särgipaketiga e-maratoni ning suvejooksu osalejad annetavad osalustasust kolm eurot Jasmiin Üprausi sportlastee toetamiseks. Kõik virtuaaljooksud toimuvad 18.-24. juunini osalejale sobivas kohas ja ajal. Osalemist riigipiirid ei kitsenda: võimalus kaasa lüüa on ka välismaal.

Muudetud programm võimaldab hõlpsat ümberregistreerimist

Muutunud olud tekitavad küsimusi praeguseks registreerinute seas: millised on võimalused juba tasutud osalustasu kasutamiseks, sellest allpool.

Ettepanekud lähtuvad printsiibist, millega kliendil oleks võimalik valida erinevate pakettide vahel. Spordiürituste jätkusuutlikkuse tagamiseks, ning et neid oleks võimalik peale kriisigi organiseerida, tervitame eriti selliseid kokkuleppeid, mis ei lõpe makstud raha tagasi kandmisega, vaid mõne teise spordiürituse osalustasu ettemaksuks arvestamisega.

Eriolukord seab keerulisse seisu paljud koostööpartnerid, kes olude sunnil ei saa tavapärases mahus enam toetada. Sellest tulenevalt ning avalikele üritustele kehtestavast võimalikest piirangutest, ei saa korraldaja välistada tänavu ning järgmiselgi hooajal täiendavaid muudatusi. Pärnu Kahe Silla Klubi ning teiste spordiürituste edasine toimumine sõltub eelkõige osalejate huvist – sel põhjusel kutsume inimesi üles aktiivselt liikuma ning Kahe Silla Klubi üritusi edaspidi külastama.

Millised on stardimaksu tasunud kliendi võimalused, saab lugeda eriolukorra rubriigis.

Tänavuse Kahe Silla jooksu soodsaim registreerimisvoor pikeneb 30. juunini

Tulenevalt eriolukorrast pikendatakse 5.-6. septembrini toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu soodusregistreerimise võimalust 31. mailt 30. juunile. Kahe Silla Klubi tagab kõikide osalustasude garantii. See tähendab, et kui viirusest tulenevalt jääb mõni sügisene spordiüritus ära, kantakse osalustasu järgmise aasta sama sündmuse ettemaksuks või tagastatakse.