Pärnu Kahe Silla klubi tänavused virtuaaljooksud ootavad jooksma või käima erinevas eas ja vormis spordisõpru: äsja liikumispisikuga nakatunuid ja kogenud tegijaidki. Kavas on e-maraton ehk Pärnumaa Võidupüha maratoni pool- ja täispikk maraton, esimest korda toimuv Pärnu Suvejooks (10 km) ning lastejooksud. Koostöös Pärnumaa spordiliiduga viiakse läbi maakonna maratonijooksu meistrivõistlused.

Maratonil ja poolmaratonil osalejad saavad valida Crafti jooksusärgiga paketi. Foto Laura Toomesoo

Kuna Vabariigi Valitsuse otsusega on juuni lõpuni avalikud üritused keelatud, annavad virtuaaljooksud meeldiva võimaluse sõprade seltsis aega veeta ning vormi testida. Kõikidel jooksudel saab osaleda 18.-24. juunini endale sobivas kohas üle maailma. Osaluse fikseerimiseks tuleb hiljemalt 26. juuniks veebilehe vormi kaudu saata mobiilirakenduse või pulsikella logi-väljavõte. Arvesse lähevad ekraanist tehtud pildidki ja reeglid lubavad joosta või käia ka trenažööril-jooksulindil.

Kõiki tulemuse saatnuid ootab postkastis erimedal ning e-maratoni 21- või 42-kilomeetrise distantsi särgiga paketi valinud saavad endale unikaalse Crafti spordisärgi. Lisaks saavad osavõtjad virtuaalse rinnanumbri ning peale väljakutse läbimist osalejate protokollist alla laadida elektroonilise diplomi. Kõikide osavõtjate vahel loositakse välja rohkel arvul partnerite auhindu.

„Paralleelselt klassikalise Võidupüha maratoniga oleme virtuaaljookse juba mitu aastat organiseerinud, mistõttu suutsime koroonaviirusest tingituna oma tegevuse operatiivselt ümber korraldada. Nii saavad osavõtjad tükikese Pärnust ja Pärnumaast võtta sinna, kus iganes viibivad. Muidugi ootame selleks perioodiks inimesi ka suvepealinna: valige meeldiv majutuskoht, nautige siinset suvemelu ning tehke ka oma jooks või matk ära: just selline võiks tänavu välja näha parim puhkuseplaan. Suvi algab Pärnust,“ sõnas klubi spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe.

Korraldaja sõnutsi annavad kõik osalejad tugeva panuse, et suuri üle-eestilisi liikumisüritusi organiseeriv Kahe Silla klubi saaks edaspidigi inimestele positiivseid emotsioone pakkuda. Iga osaleja annab rajale tulekuga väikese, ent märgilise tähtsusega panuse selleks, et Kahe Silla klubi elaks keerulised ajad üle. Kuna kriisi ajal on paljud aktiivse liikumisega alustanud, on rajale oodata uustulnukaidki. Virtuaaljooksude privaatne keskkond loob selleks suurepärase võimaluse.

Teiseks virtuaaljooksude heategevuslikuks tahuks on noore jetisportlase Jasmiin Üprausi toetamine: iga osaleja panustab osalustasust kolm eurot talendika pärnulanna ettevalmistustegevusse. Miks soovitab Üpraus virtuaalselt liikuma minna?

„Sellise eesmärgi saavad endale kõik seada: liikuda sobival ajal ja asukohas. Kindlasti tasub ellu tuua väikest vürtsi ning võtta vastu uusi väljakutseid. Ettevõtmise suureks plussiks on vabadus: keegi ei pea ennast pinge all tundma, sest asukoht ja tempovalik on enda teha. Seega, kõik liikuma ja värsket õhku hingama,“ lausus virtuaaljooksu saadik. Üpraus, kes viimasel ajal tegeleb põhiala kõrvalt üha rohkem jooksmisega, plaanib ise samuti e-maratoni 21 km distantsil osaleda. „Pikamaajooks on minu jaoks uus asi, aga olles nüüdseks jooksutreeningute mahtu kahekordistanud, tunnen end väga hästi,“ kinnitas sportlane.

Korraldust toetavad Pärnumaa Spordiliit, Pärnu linn, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp jt.


REGISTREERIMINE

Kõikidele distantsidele  saab registreerida kodulehel kuni 23.06 kell 23.59. Tutvu osalustasude ja juhenditega.

Esimese Pärnu Suvejooksu medal

E-maratoni medal