Eeloleval neljapäeval stardivad Pärnu Kahe Silla klubi poolt korraldatavad virtuaaljooksud, kutsudes kaasa lööma seal, kus osalejad ise soovivad. Pärnumaa Võidupüha maraton ja Pärnu Suvejooks tõotavad liikuma tuua üle 800 erinevas vanuses spordisõbra.

Koroonakriisist tingitud piirangute mõjul muutus oluliselt klassikaliste Pärnumaa jooksude programm – tänavuse Võidupüha eel füüsiliselt ühisstardist ei minda, aga osaleda saab meelepärasel viisil ja kohas ikka. Virtuaaljooksude kontseptsioon on lihtne: peale osalemist edastatakse korraldajale e-kanali kaudu oma jooksu andmed, sealhulgas liikumisäpi logi või pilt nutikellast. Valikulise võimalusena saab saata rajal tehtud piltegi.

18.-24. juunini vältavad Pärnumaa virtuaaljooksud ootavad osalema käijaid-kepikõndijaid ja jooksjaid. Distantsidena on kavas 42, 21 ja 10 km. Samuti toimuvad lastejooksud, kus minimaalne distants peab olema 200 meetrit. Maratoni ja poolmaratoni arvestuses toimuvad koostöös Pärnumaa spordiliiduga maakonna pikamaajooksu meistrivõistlused.

Registreerida saab 23. juunini siin. Tulemused tuleb esitada veebivormil hiljemalt 26. juuniks. Kõik osalejad saavad enda soovitud aadressile üritust meenutava medali ning Võidupüha maratoni raames 21 või 42 kilomeetri läbijad soovi korral temaatilise särgigi. Lisaks antakse osavõtjatele virtuaalne rinnanumber ning peale väljakutse läbimist on finišiprotokollist võimalik alla laadida e-diplom. Peale üritust loositakse osavõtjate vahel välja rohkel arvul partnerite auhindu.

Osaledes saab igaüks teha veidi headki, sest igast osalustasust toetatakse kolme euroga suvepealinna talendikat jetisportlast Jasmiin Üprausi, kelle eesmärk on Eesti edukas esindamine rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.

Paar päeva enne starti oli end kirja pannud juba üle 650 osaleja erinevatest Eesti piirkondadest, aga soovijaid on ka välisriikidest, näiteks Soomest, Lätist ja Suurbritanniast.

„Olen aktiivsest registreerimisest meeldivalt üllatunud. Kui alul seadsime eesmärgiks 300 osalejat ja tõstsime veidi hiljem lati 500 peale, tõotab seegi number oluliselt paisuda. Võimalik, et saame kokku suurema numbri, kui eelmisel aastal füüsiliselt üritusi külastas,“ sõnas jooksude peakorraldaja Vahur Mäe.

Ühtlasi tähistatakse virtuaaljooksudega Pärnu kui suvepealinna 25 aasta juubelit.

Üritusele panevad õla alla: Pärnumaa Spordiliit, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp,  Pärnu linn, Pärnu Postimees, Pärnu Tre Raadio, Vichy, Craft, Pärnu Keskus, Estonia Spa Hotels, Pereauto, Peseauto, MyFitness, Põltsamaa, Hansaprint, Arimex, Wendre, Frida Mütsid, Lottemaa, Valgeranna seikluspark.