Teist korda toimuv 10-21aastastele spordihuvilistele suunatud Kahe Silla noortejooks on osa Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu sportlikust nädalavahetusest. Laupäeval, 2. septembril, antakse start 3 kilomeetrisele rannapiirkonnas kulgevale distantsile.

Noortejooksu eesmärk on pakkuda liikumisrõõmu ka nooremale vanusegrupile, kes ehk lastejooksudest juba välja kasvanud, kuid kelle jaoks 10 kilomeetrine distants on veel ehk  liiga suureks väljakutseks. Julgemale ja võimekamale noorele võib 3 kilomeetrine rada olla ka võistluslik eelsoojendus pühapäevasele stardile. Teistpidi võib ka lastejooksu ligi 500 m rada olla soojendusstart noortejooksule.

Noortejooksu võistluskeskus stardi- ja finišialaga kattub terviklikult järgmisel päeval toimuva Kahe Silla jooksu tegevuspaigaga Vaasa pargis ja Endla teatris. Start antakse kell 15.30 ning vanuseklassid on moodustatud üle kahe aasta, alustades D-grupist (sündinud aastatel 2006-2007) ning lõpetades noortega, kelle sünniaastad on 1996-1997.

Autasustatakse jooksu üldjärjestuse noormeeste kolme ja neidude kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid. Finišeerudes ootab kõiki lõpetajaid üllatus.

Samal päeval toimub Vaasa pargis veel palju toredat. Pere pisemad saavad sportlikult lustida Draakoni lastejooksudel, kus stardigruppidesse jaotuvad kuni 11aastased aktiivsed. Eelregistreerimine tasuta lastejooksudele avatakse 1. augustil.

Taas loob päevale erilise melu põnev sporditurg, kus tutvustavad erinevaid treenimisvõimalusi Pärnumaa spordi- ja huvialakoolid ning spordiklubid. Samuti on kohapeal mitmed ettevõtted, kellel varuks soodsaid eripakkumisi spordirõivastele ja muudele tervisetoodetele.

Päeva lõpus, kell 16.30 kutsub aga Pärnumaa juurtega maratoonar Roman Fosti huvilisi Kahe Silla jooksu ühistreeningule. Ajakavaga saab tutvuda koduleheküljel siin.

Kahe Silla noortejooksule saab registreerida kodulehel ja Pärnu Keskuse infoletisSoodsam registreerimine kestab juuli lõpuni – registreeri juba täna!  Tutvu ka noortejooksu juhendiga.

Korraldaja
Pärnu Kahe Silla Klubi

E-mail: kadi@2silda.ee
FB – https://www.facebook.com/kahesillaklubi
FB – Noortejooksu event