1. septembril Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames toimuvad Drako lastejooksud ootavad starti kõiki väikeseid spordisõpru. Tänavu on laupäevane programm uues kuues, sest nihkub õhtusse. Muudatus annab võimaluse jooksust osa saada ka neil noortel, kel päeva esimeses pooles on kavas uue kooliaasta tähistamine.

Lastejooksud

Foto Viktor Tund

Lastejooksud stardivad kell 17.30. Jooksurajale on oodatud kõik kuni 11aastased poisid ja tüdrukud. Kuni  5aastased lapsed jooksevad ligi 240 meetri pikkuse distantsi ning 6-11aastased u 480 meetrise ringi ümber Vaasa pargi. Rada asub asfaltkattega teel.

Noortel on ainulaadne võimalus kogeda tõelist suurvõistluse atmosfääri, kuna lasteraja stardi- ja finišisirge kattub järgmisel päeval toimuva Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga. Lisaks ootab kõiki lõpetades uhke diplom, magus suutäis ning värskendav jook. Auhinnalised esikolmikud selgitatakse alates 8-9aastaste vanusegrupis ning neid premeerivad Kalev ja Hüppa. Kogu päeva rõõmustab lapsi vahva Kalevi Drako.

Lastejooksude päeval toimub Vaasa pargis muudki põnevat, mistõttu tasub juba etteruttavalt kogu õhtupoolik  planeerida. Kell 16-21.30 toimuval sporditurul tutvustavad oma tegemisi paljud Pärnumaa spordiklubid ja -koolid, oodates uusi huvilisi sobivaid ning meelepäraseid spordialasid ja -tegevusi valima. Kell 21.00 stardib Kahe Silla noortejooks, kus 3 km distantsil saavad kaasa lüüa 10-29 aastased noored.  Kell 20 loovad meeleolu Ariadne ja Martti Hallik, kelle antav kontsert on kõigile tasuta. Hallik on ka ise noortejooksu stardis ning oma jooksuvormi näitamas.

Lastejooksud

Foto Viktor Tund

Eelregistreerimine lastejooksudele toimub kodulehel ja Pärnu Keskuse infopunktis  kuni 28. augustini. Sündmuse päeval saab registreerida ja stardimaterjalid välja võtta võistluskeskuses Endla teatris sees alates kell 16.00 kuni 20 minutit enne vastava vanuserühma starti.  Juhime tähelepanu, et startijate arv on piiratud 1500 kohaga, mistõttu garanteerib stardikoha eelregistreerimine.

Lastejooksudel osalemine on KÕIGILE TASUTA. Korraldajad ootavad kaasa lööma nii lasteaia- kui koolilapsi, sõpru ja trennikaaslasi. Lastejooksud on heategevuslik projekt, millele panevad õla alla paljud toetajad, teiste seas Kalev, Saku, Premia, Hüppa ja Pärnu Liikluslinnak, Lottemaa ja Kohaliku Omaalgatuse programm.

Tutvu Kahe Silla jooksu nädalavahetuse programmi ja lastejooksude juhendiga.

Kohtumiseni stardis!

 

Lisainfo:
Sandra Kaldasaun
Lastejooksude projektijuht
e-post: sandra@2silda.ee
telefon: +372 5663 5444