Lähenev Kahe Silla jooks paneb spordisõbrad septembri alguse plaane tegema ning juba mõtlema eesootava jooksunädala peale. Kahe Silla Klubi korraldusmeeskonnal on käes kiired ajad, sest huviliste registreerimine on jõudnud haripunkti. Meile on laekunud arvukalt küsimusi, kuidas toimub stardigruppidesse jaotamine ning mida selleks teha, et eestpoolt liikuma saada? Kõigest räägib lähemalt sekretariaadijuht Kadri Riitsaar.

Kahe Silla jooks

Foto Albert Sillaste

Milline on Kahe Silla jooksu stardikorralduse protseduur?
Selleks, et tagada sekretariaadi ladus töö ning et osalejad saaksid aegsasti võimete kohasesse gruppi, toimub jaotamine 2017. aasta Kahe Silla jooksu tulemuste põhjal kuni 15. augustini. Küll rõhutan üle, et see ei taga eelmise aastaga identset stardinumbrit.

Mis saab neist osalejatest, kes teevad rajale tulemise otsuse peale 15. augustit?
Alates 16. augustist registreerunud paigutatakse stardinimekirja lõppu. Stardigruppide moodustamisel jälgitakse eelmise aasta esimest tuhandet kohta. Selleks eraldi soovi avaldama ei pea. Kui varasem koht oli suurem kui 1000, saab osaleja esimese vaba stardinumbri alates grupist 1001 ja edasi.

Kas nimekirja lõppu paigutatud osalejad peavad automaatselt heast lõpuajast loobuma?
Tõsi, korralduse poole on pöördunud mitmed murelikud huvilised, kelle vorm lubaks neil endi sõnul isiklikku tippmarki, ent pelgavad, et aeglane algus röövib hea võimaluse. Siinkohal rahustan jooksusõbrad alati maha, sest arvestades meie ringi lauget profiili ja kiirust ning sedagi, et võtame bruto- ehk täisaja kõrval ka netoaja, on kõik võimalik. Netoaeg tähendab, et kell läheb käima hetkest, mil osaleja jõuab stardijooneni ja sulgub peale finišijoone ületamist. Seega, stardinumber tagumises grupis ei sega isikliku rekordi jooksmist.

Hea uudis on seegi, et distantsi suur pudelikael stardi alguses sillalt maha pöörates polegi enam nii kitsas. Nimelt on Pärnu linn rohkem kui kilomeetrise lõigu kaasaegseks ja pilkupüüdvaks linnakeskkonnaks rekonstrueerinud – laiendanud olemasolevat rada vaat ehk poole võrra, mille tarbeks tuli esmalt rajada kapitaalne kaldakindlustus. Kuna osalejaid on mitu tuhat, siis läheb alguses pisut aega ikka, et soovitud tempos liikuma saada, aga see aeg lüheneb oluliselt. See on suur edasiminek ja peaks kõiki rõõmustama.

Kas põhjendatud juhtudel tehakse ka erandeid?
Põhjendatud soovidel arvestame osaleja palvega startida esimestest stardigruppidest ning sellest saab teada anda e-postile info@2silda.ee kuni 15. augustini. Palume kindlasti ühendust võtta e-kirja, mitte telefoni teel. Kahjuks telefoni teel saadud info põhjal me inimesi stardigruppidesse ei paiguta. Küll aga rõhutan, et saadetud palve ei taga veel soovitud stardigruppi, vaid selle otsustab siiski peakohtunik, võttes arvesse iga konkreetse osaleja varasemaid jooksutulemusi.

Millal saavad jooksjad ja käijad oma stardipakette hakata välja võtma?
Stardimaterjale hakkame jagama alates 29. augustist. 29.-31. augustini on avatud võistluskeskus Pärnu Keskuses (kell 12-20.00 va 31.08 kuni kl 18). 1. septemberil saab materjalid kätte Endla teatri keskusest (kell 16.00-20.45) ning võistluspäeval kell 10.00-11.45.
Asjadele järele tulles on eelnevalt oluline, et stardiprotokollist jäetakse meelde oma rinnanumber, sest just selle info alusel tehakse väljastus.

Millal stardinumbritega protokollid avalikuks tehakse?
Avaldame need klubi kodulehel 29. augustil hiljemalt kell 14.00.

Tänavune Kahe Silla jooks toimub 1.-2. septembril ja toob starti mitu tuhat spordisõpra. Eelregistreerida saab:
* kodulehel kuni 28.08 kell 23.59.
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 28.08 kell 20.00.

Paneme südamele, et tegemist on rahvaspordiüritusga, kus stardinumbrist või -grupist on tähtsamad positiivne emotsioon ja rõõm liikumisest.