Suvepealinn Pärnu muutub 1.–2. septembril Eesti spordipealinnaks, sest just siis on kavas Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuenda etapina Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu pakub tegevust kogu perele, tuues tänavu kaasa ka mitmeid uuendusi.

Kahe SIlla jooks

Foto Viktor Tund

Kahe Silla jooksu eelpäev, 1. september  on traditsiooniliselt laste ja noorte päralt, kuid meelelahutusliku atmosfääri loomise  nimel nihkub kogu programm pärastlõunasse ja õhtussegi. Muudatuse keskmes on Kahe Silla noortejooks, mis toimub tänavu õhtuhämaruses stardiga kell 21.00. „Öös on sporti“, kõlab tänavuse noortejooksu tunnusidee ning viitab ühena sellelegi, et saab valgus- ja vaatemängu, veidi suitsu ja ehk tuldki. 3 km rajale on oodatud 10-29aastased noored. Stardi eel, kell 20, loovad meeleolu Ariadne ja Martti Hallik, kelle antav kontsert on kõigile tasuta. Hallik on isegi end kirja pannud ning lubab noortega ühe jooksutiiru teha.

Samal päeval kell 17.30 stardivad tasuta Drako lastejooksud, kus võimeid saavad proovile panna kuni 11aastased poisid ja tüdrukud.  Liikuma on oodatud erivajadustega spordisõbradki, sest juba aastaid toimub Jaansoni jooksu raames ratastoolisõit, mis annab enese proovile panekuks võimaluse neile, kel igapäevane liikumine erinevatel põhjustel raskendatud on.
Liikumispäeva seob üheks tervikuks kell 16 avatav sporditurg, mis viib sportivad noored ja nende vanemad kokku arvukate spordiklubidega, kes saavad võimaluse tutvustada enda poolt pakutavaid sportimisvõimalusi ja teenuseid. Teiste seas on kohal spordikaupmehed, kes teevad osavõtjatele ja teistele külastajatele soodsaid pakkumisi. Turul osalemise soovi korral tuleb kirjutada e-postile kaidy@2silda.ee.

Pühapäev, 2. september tuleb klassikalises võtmes ning kell 12.00 stardib Kahe Silla jooks ja retk, mille 10 km rada kulgeb Pärnu jõe kallastel.  Kõik Kahe Silla jooksu ja käimisdistantside läbijad saavad finišis kaela uhke medali.

Koostöös  Eesti Kergejõustiku liiduga korraldatakse Kahe Silla jooksu raames  ajaloo esimesed alla 20aastaste noorte 10 kilomeetri maanteejooksu Eesti meistrivõistlused. Tutvu tingimustega siin.

Registreerimine
Registreerimisega tasub kiirustada, sest kuni JUULI lõpuni kehtivad soodsamad osalustasud.
Eelregistreerida saab:
* kodulehel kuni 28.08 kell 23.59.
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 28.08 kell 20.00.

Grupile alates kümnest liikmest lisandub osalustasude hinnasoodustus 20%. Soodustus kehtib eeldusel, et grupi liikmed end korraga registreerivad.