Kahe Silla noortejooksu finiš 2019. aastal. Foto Albert Sillaste

Jaanipäeva eel tegi Pärnu Kahe Silla klubi juhtkond koroonaviiruse põhjustatud kõrgest ohust osalejate tervisele otsuse korraldada Kahe Silla jooksu põhidistants – 10 km jooks ja käimisretk – virtuaalsena. Motiveerimaks uusi huvilisi, lisandus valikusse viiekilomeetri rada.

Augusti alul tehti täiendav otsus, millega päev varem – 5. septembril – kavas olevad laste- ja noortejooksud ning ratastoolisõit peetakse niisamuti virtuaalsena. See annab võimaluse 1.-14. septembrini liikuda seal, kus osalejad ise kõige enam soovivad, näiteks kodus või võõrsil olles.

 „Otsus viia kõik juubelijooksuga seotud üritused virtuaalsele platvormile on ajendatud osalejate ja spordivabatahtlike terviseriskide täielikust maandamisest. Eestiski on näha nakatunute arvu tõusu, mis teeb meid rahvarohkete ürituste korraldajana väga ettevaatlikuks,“ märkis Kahe Silla klubi juhatuse esimees ja spordiürituste peakorraldaja Vahur Mäe.

Tasuta lastejooksudest saavad osa võtta kuni 11aastased noored. Raja pikkuse saab igaüks ise valida sõltuvalt lapse vanusest ja treenituse tasemest. Siiski on minimaalseks distantsiks määratud 200 meetrit. Erinevalt põhijooksust ei pea lapsed distantsi nutiseadmega mõõtma ning tulemuse edastamisel eeldatakse ausa mängu põhimõtete järgimist. Kõik osalejad saavad tänutäheks virtuaalse diplomi ning võtavad osa partnerite poolt välja pandud auhinnaloosis.

Esmakordselt saavad kõik noortejooksu lõpetajad erimedali

Varasemalt õhtuhämarusest toimunud Kahe Silla noortejooksu saab nüüd läbida valgelgi ajal. 3 km distantsist on oodatud osa võtma 11-29aastased noored. Rada võib läbida joostes või kõndides. Esmakordselt saavad kõik noortejooksu lõpetajad erimedali. Peale liikumist tuleb Kahe Silla klubi veebilehel esitada tõenduseks mobiilirakenduse logi või pulsikella pilt. Noortejooksu juhendiga saad tutvuda siin.

Oma võimed saavad proovile panna ka ratastoolisõitjad, kel tuleb läbida vähemalt 1000 meetrine rada. Katsumuse läbi teinutele kuulub Kahe Silla jooksu medal ja virtuaalne diplom. Ratastoolisõit on osalejatele tasuta.

Vahur Mäe hinnangul on keerulisel ajal virtuaalsel formaadil mitmeid eeliseid. „Liikuma tulevad tõenäoliselt need, keda tavaliselt rahvarohkel rajal ei näeks. Eriolukorra ajal hakkasid paljud regulaarselt jooksma või käima ja nüüd tekib hea moment end proovile panna. Teiseks, selline võimalus on kindla peale minek. Praegu on näha, et igal pool valitseb tavajooksude suhtes ebakindlus ja üldjuhul on osavõtjate arv tavapärasele kõvasti alla jäänud,“ tõdes korraldaja.

Osalejad, kes panid end noortejooksule kirja enne otsust, lisati automaatselt virtuaalse noortejooksu stardiprotokolli. Need, kes soovivad stardimaksu kasutada 2021. aasta ettemaksuna või taotleda raha tagasi, leiavad täpsed tingimused eriolukorra juhendist.

Registreerimine virtuaaljooksudele toimub www.2silda.ee/reg/.