Pärnu Kahe Silla klubi ja mõlemad suvepealinna sõudeklubid – Pärnu sõudeklubi ja Pärnu sõudekeskus Kalev – teevad tänavuse Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu raames heategevuslikku koostööd. Plaan näeb ette Kahe Silla jooksul (5 ja 10 km) ja noortejooksul (3 km) osalejate starditasudest annetuse eraldamist sõudesportlaste ja aerutajate ohutuse tõstmiseks.

Viimastel aastatel on olukord Pärnu jõel – Vana ja Uue silla vahelisel – sedavõrd halvenenud, et kaks aastat tagasi tegi sõudeliit otsuse riigi tiitlivõistlused suvepealinnast ära kolida. Praeguseks on jõel võistlusi korraldavad klubid erinevate asjaosalistega suheldes suutnud jõuproovid tagasi tuua, ent täiendavate ennetusmeetmete rakendamine ohutuse tagamiseks nõuab lisakulutusi.

„Soovime hankida sõudestaadionit tähistavad turvapoid ja kaatrijuhtide tarbeks informatiivsed lainete tekitamise vältimise sildid,“ sõnas Räämal asuva Pärnu sõudeklubi president Toomas Rapp, kelle hinnangul peavad kõik jõel liiklejad kõrvuti püüdma hakkama saada. „Märgid paigaldame võistlusperioodiks eesmärgiga teha liiklejatele võimalikult lihtsalt selgeks, kuidas vee peal oma asju ajada. Lisaks ujuvmärkidele peame hankima nende kinnitussüsteemigi.“

Kahe Silla jooksu peakorraldaja ja spordiklubi juhatuse liikme Vahur Mäe sõnutsi polnud pikalt vaja mõelda, et ohutusprojekt on toetamist väärt. „Mõeldes jooksu sünniloole ja veesportlaste, teiste seas Jüri Jaansoni panusele tundus loogiline, et soovime koos osalejatega õla alla panna. Veeliikluse reguleerimine vajab tähelepanu ja ohutustarvikute hankimisele kaasa aitamine on esimene samm sel teel,“ rääkis Mäe.

Foto: Pärnu sõudeklubi Facebook

Kahe Silla Klubi on varemgi heategevusse panustanud: Pärnust pärit Eesti parim kanuumees Joosep Karlson, pikamaajooksja Karl Mäe ja maailma tippu rühkiv jetisõitja Jasmiin Üpraus on saanud tuge Pärnumaa Võidupüha maratonil osalejatelt.

Kahe Silla jooks toimub koroonaviirusest põhjustatud tingimustes virtuaalsena 1.-14. septembrini. See annab osalejatele paindliku võimaluse liikuda ette antud ajavahemikus seal, kus ise enim soovitakse. Kavas on kolmekilomeetrine noortejooks, viie- ja kümnekilomeetri jooks ja kõnd, lastejooksud ja ratastoolisõit. Annetuse tegemiseks tuleb enda osalus registreerida siin.