Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule eelnev päev, 31. august on laste ja noorte päralt, pakkudes võimalust veeta koos perega sportlik-meelelahustlik laupäev. Kavas on lastejooksud, noortejooks, ratastoolisõit ning sporditurg. Sarnaselt eelmisel aastale toimub kogu programm õhtusel ajal.

Spordipäev avatakse kell 16.30 ühistreeninguga, et anda veel viimane lihv oma jooksuvormile. Treeningut viib läbi Anu Jooksutrennid eestvedaja Anu Piiroja.

Päeva keskmes on aga tasuta lastejooksud, mis toovad oma võimeid proovile panema kuni 11aastaseid spordisõbrad. Esimesed stardid antakse kell 18.00, kuid kindlasti tasub varemgi kohal olla, kuna pool tundi enne avastarti tutvustatakse lastejooksude rada.

Liikuma on oodatud erivajadustega spordisõbradki, sest juba aastaid toimub Kahe Silla jooksu raames ratastoolisõit, mis annab enese proovile panekuks võimaluse neile, kel igapäevane liikumine erinevatel põhjustel raskendatud on. Ratastoolisõidu start antakse kell 17.00.

Taas on kavas noortejooks, mis tänavugi tuleb salapäraselt – hämaruse saabudes ja tulede säras. Noortejooksu starti oodatakse 10-29aastaseid liikumishuvilisi. Tegemist on meelelahutust pakkuva jooksuga, kust ei puudu valgus- ning heliefektid. Start kolmekilomeetrisele linnaringile antakse kell 21.00 Endla teatri esiselt. Rada kulgeb kesklinnas ning Rannapargis.

Hilisõhtused liikujad ergutab kell 20 algava tasuta kontserdiga rajale Daniel Levi. Ühtlasi on kontsert algava kooliaasta puhul linnarahvale ja külalistele Pärnu Kahe Silla Klubi ning Pärnu Linnavalitsuse poolseks kingituseks.

Liikumispäeva seob üheks tervikuks kell 16.30 avatav sporditurg, mis viib sportivad noored ja nende vanemad kokku arvukate spordiklubidega, kes saavad võimaluse tutvustada enda poolt pakutavaid sportimisvõimalusi ja teenuseid. Nii näiteks on kohal JJ-Street Tantsukool, WAF Dance, Karateklubi Corpore, Pärnu Kesklinna Tennisekool, MyFitness, Pärnu Jalgpalliklubi Vaprus, MMAces, Selveri tibula, Frida mütsid, Hopa TV, Aloha ja OÜ Mikats (pehme jäätis). Turul osalemise soovi korral kirjuta e-postile kaidy@2silda.ee.

Lastejooksud ja sporditurg on heategevuslik projekt, millele panevad õla alla paljud toetajad, teiste seas Arimex, Saku, Premia, Valgeranna seikluspark, Apollo kino ja Pärnu Kardikeskus. Sporditurgu kaasrahastatakse kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.