Foto Laura Toomesoo

Lähenev Kahe Silla jooks paneb spordisõbrad septembri alguse plaane tegema ning eesootava jooksunädala peale mõtlema. Kahe Silla Klubi korraldusmeeskonnal on käes kiired ajad, sest huviliste registreerimine on jõudnud haripunkti. Millised on korduma kippuvad küsimused ja mida peaks teadma, sellest räägib lähemalt sekretariaadi juht Kadri Riitsaar.


Mille alusel jaotatakse jooksjad stardigruppidesse?
Selleks, et tagada sekretariaadi ladus töö ning et osalejad saaksid aegsasti võimetekohasesse gruppi, toimub jaotamine 2018. aasta Kahe Silla jooksu tulemuste põhjal kuni 18. augustini. Küll rõhutan üle, et see ei taga eelmise aastaga identset stardinumbrit.

Mis saab neist osalejatest, kes teevad osalemise otsuse peale 18. augustit?
Peale seda aega registreerunud paigutatakse stardinimekirja lõppu. Stardigruppide moodustamisel jälgitakse eelmise aasta esimest tuhandet kohta. Selleks eraldi soovi avaldama ei pea. Kui varasem koht oli suurem kui tuhat, saab osaleja esimese vaba stardinumbri alates grupist 1001 ja edasi.

Kas nimekirja lõppu paigutatud osalejad peavad automaatselt heast lõpuajast loobuma?
Korralduse poole on pöördunud mitmed murelikud huvilised, kelle vorm lubaks neil endi sõnul isiklikku tippmarki joosta, kuid pelgavad, et aeglane algus röövib hea võimaluse. Siinkohal rahustan jooksusõbrad alati maha, sest arvestades raja lauget profiili ja kiirust ning sedagi, et võtame bruto- ehk täisaja kõrval ka netoaja, saab isiklikke markegi üritada. Netoaeg tähendab, et kell läheb käima hetkest, mil osaleja jõuab stardijooneni ja sulgub peale finišijoone ületamist. Seega, stardinumber tagumises grupis ei sega isikliku rekordi jooksmist. Kuna Eesti Kergejõustikuliidu võistlusmäärustik võtab edetabelite koostamisel arvesse brutoaega, siis seal kajastuvad mõistagi need numbrid. Sel põhjusel avaldame ka meie tulemused brutoaegadena.

Foto Viktor Tund

Kas põhjendatud juhtudel tehakse ka erandeid?
Põhjendatud soovidel arvestame osaleja palvega startida esimestest stardigruppidest ning sellest saab teada anda e-postile info@2silda.ee kuni 16. augustini. Palume kindlasti ühendust võtta e-kirja, mitte telefoni teel. Telefoni teel saadud info põhjal me inimesi stardigruppidesse ei paiguta. Küll aga rõhutan, et saadetud palve ei taga veel soovitud stardigruppi, vaid selle otsustab siiski peakohtunik, võttes arvesse iga konkreetse osaleja varasemaid jooksutulemusi.

Millal saavad jooksjad ja käijad oma stardipakette hakata välja võtma?
Stardimaterjale hakkame jagama alates 29. augustist. Sarnaselt varasematele aastatele avame võistluskeskuse Pärnu Keskuses (Delice toidukaupluse ees), kus väljastame materjale 29. augustil kell 12-20 ja 30. augustil kell 12-18.

31. augustil saab materjalid kätte Endla teatri võistluskeskusest (kell 16.30-20.45) ning võistluspäeval kell 10.00-11.45. Stardipaketi väljastamine käib osaleja rinnanumbri numbri alusel, mistõttu on oluline see enne veebilehelt osalejate stardiprotokollist üles otsida.

Kas lapsevankrite või kärudega tohib samuti rajale minna?
Vankrite-kärudega tohib startida 10 km distantsile stardikoridori lõpus asuvast spetsiaalset neile osalejatele mõeldud stardigrupist. Seejuures pole vahet, kas ollakse registreeritud jooksule, ajavõtuga või ajata retkele. Korraldus peab muretsema selle eest, et vankritega osalejad teisi segama ei hakkaks. Nii võib juhtuda, kui starditaks erinevatest stardikoridoridest. Käru või vankriga startimiseks registreerimisvormil eraldi märget ei ole.

Millal stardinumbritega protokollid avalikuks tehakse?
Avaldame need klubi kodulehel 29. augustil hiljemalt kell 10.00.

***

Tänavune Kahe Silla jooks toimub  31. augustil ja 1. septembril ja toob starti mitu tuhat spordisõpra.

Eelregistreerida saab:
* kodulehel kuni 27.08 kell 23.59.
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 28.08 kell 18.00.

Ühtlasi paneme südamele, et tegemist on rahvaspordiüritusga, kus stardinumbrist või -grupist on tähtsamad positiivne emotsioon ja rõõm liikumisest.