Pärnus 3. augustil alanud elektroonilise tantsumuusika tähtsündmuseks kujunenud Weekend Festival Baltic annab vihje, et suure spordipeoni – Kahe Silla jooksuni – on jäänud täpselt üks kuu. Veel ei ole hilja harjutama asuda, et suvepealinnas mõnus spordirada koos sõpradega vallutada.

Pärnu Kahe Silla Klubi ligi 20-liikmeline korraldustiim on pikalt pingutanud, et olümpiamedalimehe Jüri Jaansoni nime kandev 17. Kahe Silla jooks saaks taas tuhandeid spordisõpru võõrustada. Hetkel käib korraldaja veebilehel ja Pärnu Keskuse infopunktis tihe registreerimine ning rõõm on näha, et rahvast tuleb Pärnusse erinevaist Eestimaa paikadest. Kümneid tulijaid on välismaaltki. Käesoleva loo kirjutamise hetkeks on end kirja pannud ligi 1500 jooksjat ja 400 käijat kepikõndijat. Registreerimine on alanud ka noorte- ja lastejooksudele ning erivajadustega spordisõpru ootab ratastoolisõit.

„Loodame stardis näha 2000 jooksjat, 800 käijat, rohkem kui tuhandet last ning arvukalt noortejooksust osavõtjaid. Huvi Kahe Silla jooksu vastu on aasta-aastalt suurenenud ning nagu ikka, võlub Pärnu üritus rahvast meeldiva atmosfääri, kauni raja ja ladusa korraldusega“, märkis peakorraldaja Vahur Mäe.

Laupäev, 2. september, on laste ja noorte päev, sest siis on kavas neile mõeldud üritused. Kuni 11-aastaste Draakoni  lastejooksud toimuvad kell 12 kuni 14.15 ning 10 kuni 21-aastastele mõeldud 3 km noortejooksu start antakse kell 15.30. Ka varem teisel päeval toimunud ratastoolisõit on nihutatud päeva võrra varasemaks ning senise 10 km asemel toimub see atraktiivsel 3-kilomeetri distantsil. Tegevuspaiga südames, Endla teatri esises Vaasa pargis, on samas käimas spordikaupmehi ja -klubisid koondav sporditurg, mis annab lastele ja nende vanematele võimaluse valida meelepärast ja soodsat spordikaupa ning leida harrastamiseks sobivaid spordialasid ja -klubisid. Meeleoluka teemapäeva võtab kokku Londonis toimuvatel maailmameistrivõistlustel maratonijooksus startiva Roman Fosti ühistreening, mille raames jagab ta Kahe Silla jooksu eel nõuandeid ja nippe treenimiseks ning võistlusel osalemiseks.Kahe Silla jooks_Viktor Tund

Pühapäeval, 3. septembril, on kell 12 kavas 10 kilomeetrise distantsiga Kahe Silla jooks ning käimisretk, kus Eesti tippude ja tugevate harrastajate kõrval näeb arvukalt rahulikus tempos liikumise nautijaid. Taas korraldatakse koostöös Endla teatriga uue teatrihooaja alguse puhul lõbus „kostüümidraama“, mis nagu nimigi ütleb, ootab rada läbima lustlikult-kostümeeritult.

„Sport ei pea olema tõsine ja seda koostöös teatrirahvaga soovime ka rõhutada. Igal aastal on kümneid spordisõpru, kes tulevad põnevates kostüümides rajale nalja viskama, nautides ka osaks saavat tähelepanu. Parimaid kostüümikandjaid premeeritakse ning uudisena saab iga kostüümis raja läbija Endlalt kinkekaardi“, rääkis Vahur Mäe.

Stardigruppide koostamise aeg hakkab peagi kätte jõudma ning need, kes soovivad, et tema eelmise aasta taset ja tulemust arvestatakse, peavad registreerimistoiminuga ühele poole saama enne 15. augustit. Eelregistreerimine lõpeb 29. augustil ja pikalt oodatud stardimaterjalide väljastatakse ajavahemikus 30. august kuni 1. september Pärnu Keskuses. Kes sel ajal materjale välja ei võta, saab need kätte võistluspäeval stardi eel Endla teatri võistluskeskusest. Kõiki 10 km distantsi läbijaid ootab lõpetades uhke medal.

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks kuulub Selver Eesti Linnajooksude sarja, olles selle 4. etapiks. Spordisündmus kutsuti ellu kahekordse sõudmise olümpiamedalisti Jüri Jaansoni algatusel 2001. aastal. Sündmust korraldab Pärnu Kahe Silla Klubi koostöös partneritega. Jooksupäeval panustab korraldusse ligi 300 vabatahtlikku.