Öös on sporti … Juba 31. augustil Pärnus. Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu programmi kuuluv noortejooks tuleb tänavugi salapäraselt, hämaruse saabudes ja tulede säras. Stardi kütab oma bändiga kuumaks Daniel Levi.

Noortejooksu starti oodatakse 10-29aastaseid liikumishuvilisi, kusjuures võistlusmoment ei olegi kõige olulisem: loeb hoopis jooksmisest saadav elamus ning sõpradega koos rajale tulemine. Tegemist on meelelahutust pakkuva jooksuga, kust ei puudu valgus- ning heliefektid. Start kolmekilomeetrisele linnaringile antakse kell 21.00 Endla teatri esiselt. Rada kulgeb kesklinnas ning Rannapargis. Hilisõhtused liikujad ergutab rajale tuntud ja tunnustatud Daniel Levi oma bändiga.

„Jooksudiiva“ Triin Mäger näitab julgustavat eeskuju

Mullusel noortejooksul osalenud Triin Mäger peab sündmust ägedaks algatuseks, sest selles on tema sõnul võlu ja veidi müstikatki. Samas on Mäger kindel, et ainuüksi jooks ise noori rajale meelita, vahel on vaja julgustavat sõnagi.

Jooksudiivad

“Jooksudiivad”. Vasakult: Karoliine Aus ja Triin Mäger. Foto Elise Saarna

„Pärnu Postimehe jooksudiivade projektis osalejana näen, et noored vajavad head sõna ja julgustamist. Põhjused, miks noored rajale ei pruugi jõuda, erinevad,“ räägib Mäger ja toob näitena teismeliseea tavapärased probleemid nagu enda välimuse pärast muretsemine, kaaslaste arvamus, trendikate firmariiete puudumine, suutmatus rada piisavalt kiirelt läbida jmt. „Siin näengi täiskasvanute, teiste seas spordisündmuste korraldajate toetavat sõna ja uusi algatusi, sest nii ongi okei,“ arvab isegi regulaarse jooksmise võlud avastanud Pärnu noorte tugilate programmijuht Mäger.

„Julgustan kaasa lööma kõiki, kes on elus vähemalt kolm kilomeetrit järjest läbida suutnud. Usun, et seda on teinud päris paljud noored, kasvõi kooli kehalise tundides. Kes veel pole, siis jõuab terve suve harjutada.  Ole Sa jooksmises täitsa algaja või juba kogenud kala – ööpimeduses jooksmine on teine tera! Juba sellepärast tasub rajale tulla, et lisaks saadavale liikumisrõõmule kogeda seda põnevuse tunnet. Sõbergi tasub kampa võtta, sest seltsis on segasem ja julgem,“ teab Mäger.

 

Noortejooks_Albert Sillaste

Noortejooksu 2018. aasta võitja finišeerumas. Foto Albert Sillaste


Programm 31. augustil:

16.30-21.30 Sporditurg

16.30 Kahe Silla jooksu ühistreening Roman Fostiga
17.00 Ratastoolisõidu start
16.30-19.50 Lastejooksud
20.00 Daniel Levi kontsert

Ühtlasi on noortejooks mõnusaks soojenduseks järgmisel päeval toimuvale 10 kilomeetrisele Kahe Silla jooksule. Tutvu nädalavahetuse ajakavaga.

Registreerimine

Kodulehel kuni 27.08 kell 23.59
Pärnu Keskuse infopunktis kuni 27.08 kell 18.00
Pane tähele, et soodsaim registreerimine kestab MAI lõpuni!

Tutvu osalustasude ja juhendiga.