Prügijooks4. mail toimus Teeme Ära üle-eestilise talgupäeva raames esimene Eesti prügijooks, mis tõi erinevates paikades rajale 18 keskkonnateadlikku liikujat.

Pärnu Kahe Silla Klubi uus algatus pööras omanäolise liikumissündmusega tähelepanu puhtamale elukeskkonnale, sidudes Rootsis sündinud ploggingu ehk prügijooksu maailmas üha populaarsema virtuaaljooksude formaadiga. Seejuures oli jooksmine tinglik, sest liikuda võis matkates, kepikõndides-käies, jalgrattal ning rulluisutadeski. Eesti Prügijooksu idee seisnes selles, et lisaks tervistavale liikumisele kogusid osalejad teele ette jäävat prügi ning andsid nii heategevusliku panuse puhtamasse elukeskkonda. Virtuaalne formaat andis aga vabaduse liikuda seal, kus seda ise sooviti. Kuigi virtuaalse prügijooksu mõte sündis Pärnumaal, võttis üleskutsest kinni inimesi üle Eesti: Harju-, Järva-, Viljandi-, Pärnu- ja Lääne-Virumaalt. Liiguti kas joostes või kõndides, seejuures kujunes keskmiseks distantsiks viis-kuus kilomeetrit. Oli neidki, kes otsustasid läbida enam kui kümme kilomeetrit. Külastati nii kergliiklusteid kui ka metsaradu ning kogutud prügi seas leidus peamiselt olmeprahti.

„Algus on tehtud ning usun, et prügijooksu näeme järgmiselgi aastal. Arvan, et need 18 vaprat näitasid suurepärast eeskuju ning ehk järgmisel aastal on osalejaid juba poole rohkem. Eestlane on üsna keskkonnateadlik ning põnev virtuaalse liikumise formaat annab edaspidi põnevaid võimalusi liikumist keskkonnahoiuga kombineerida. Projektil on tulevikku,“ hindas Kahe Silla Klubi korraldusmeeskonna juht esimest algatust.

Juba on Teeme Ära korraldusmeeskonnaga arutatud, et Prügijooks võiks toimuda edaspidigi ning et pärnakad võiksid projekti juures taas abiks olla. Järgmisel aastal on üleriigiline „Teeme Ära“ kavandatud 2. maile.

Tänavuse prügijooksu osalejate vahel loositi välja mitmeid toetajate auhindu. Auhinnafortuuna jagas loosiõnne järgmiselt:
Peseauto.ee 3x autopesu pakett  – Kadri Orula ja Liina Marjak
Paikre auhinnad – Ülle Urba ja Elina Kutti
Pärnu Keskuse 25€ kinkekaart – Krista Reinberk
Kahe Silla Klubi komplekt – Laura Huopolainen