Kahe Silla jooks

Foto Viktor Tund

Suvepealinn muutub 31.augustist 1. septembrini  Eesti spordipealinnaks, sest just siis on kavas Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuenda etapina Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks. Tervet nädalavahetust hõlmav spordipidu pakub taaskord tegevust kogu perele.

Laupäevane programm taas õhtusel ajal

Kahe Silla jooksu eelpäev on traditsiooniliselt laste ja noorte päralt. Sarnaselt möödunud aastale toimub kogu programm õhtupoolikul. Spordipäev avatakse kell 16.30 Roman Fosti ühistreeninguga, mis on ühtlasi sissejuhatuseks järgmise päeva 10 km jooksule.

Noorte liikumispäev stardib aga juba kell 17.30 rohkem kui tuhande osalejaga lastejooksudega, kus võimed saavad proovile panna kuni 11aastased poisid ja tüdrukud. Registreerimine avatakse 1. augustil. Liikuma on oodatud erivajadustegagi spordisõbrad: juba aastaid toimub Jaansoni jooksu raames ratastoolisõit, võimaldades end proovile panna neilgi, kelle jaoks on igapäevane liikumine erinevatel põhjustel raskendatud.

Taas on kavas noortejooks, mis ka tänavu tuleb salapäraselt, hämaruse saabudes ja tulede säras. Noortejooksu starti oodatakse 10-29aastaseid liikumishuvilisi. Tegemist on meelelahutust pakkuva jooksuga, kust ei puudu valgus- ning heliefektid. Start kolmekilomeetrisele linnaringile antakse kell 21.00 Endla teatri esiselt. Rada kulgeb kesklinnas ning Rannapargis. Hilisõhtused liikujad ergutab kell 20 algava tasuta kontserdiga rajale Daniel Levi oma bändiga

Noorsoole mõeldud liikumispäeva seob üheks tervikuks kell 16.30 avatav sporditurg, mis viib sportivad noored ja nende vanemad kokku arvukate spordiklubidega, kes saavad võimaluse tutvustada enda poolt pakutavaid sportimisvõimalusi ja teenuseid. Teiste seas on kohal spordikaupmehed, kes teevad osavõtjatele ja teistele külastajatele häid pakkumisi.

 „Liikumisharrastuse üks tänaseid põletavamaid küsimusi on noorte toast, teleri ja telefoni juurest eemale saamine ning liikuma suunamine. Sel põhjusel jätkame noortele suunatud meelelahutuslikku laadi päevaga, mis rõhub liikumisest emotsiooni ammutamisele, sõprade-kaaslastega koosolemisele ning sportimise mõnule. Kui mullu võttis noortejooksust osa alla kahesaja huvilise, siis tänavu on oodata osalejate arvu kasvu. On ju ka viimane suvepäev enne suure kooliaasta algust,“ rääkis peakorraldaja Vahur Mäe eesootavast.

Foto: Eiliki Pukk

Esimesed maanteejooksu meistrivõistlused tuuakse Pärnusse

Pühapäev, 1. september tuleb klassikalises võtmes ja viib tuhanded jooksjad, käijad ning kepikõndijad 10kilomeetrisele Kahe Silla jooksule. Start jooksule antakse täpselt südapäeval ning rajal loodavad korraldajad näha üle kahe tuhande jooksja ning enam kui kaheksasadat käijat-kepikõndijat.

Kõik kahe silla jooksu või käimisdistantside läbijad saavad finišis kaela uhke medali, millele saab soovi korral lasta teha graveeringu. Esimest korda rikastab osalejate auhinnakotti Viking Line’i kinkekaart, mis võimaldab Tallinn-Helsingi liinil kruiisida. Osalejapaketti kuuluvad muuhulgas elektrooniline ajavõtt, toitlustamine, jook ning muud heaoluteenused.

Kui mullu toimusid koostöös kergejõustikuliiduga Pärnus ajaloo esimesed noorsoo 10km maanteejooksu meistrivõistlused, siis tänavu keeratakse tempot juurde ning viiakse sarnastel alustel läbi täiskasvanute jõuproov.

„Kergejõustiklastega oli meeldiv koostöö, jäime üksteise tegemistega rahule ning nüüd on asjade loomulik käik, et suuredki tiitlivõistlused Pärnusse jõuavad. Meil on väga kiire rada, tasemel korraldus ning Eesti mõistes kõrged auhinnarahad. Need ja veel mitmed muud põhjused on kujundanud aastate jooksul Pärnu jooksust vaat et ühe konkurentsitihedama võistluse Eestis, mistõttu meistrimedalite siin jagamine ei ole juhuslik,“ rääkis Mäe

Kahe Silla jooks

Foto Viktor Tund

Kuidas kirja saab panna?

Registreerimisega tasub kiirustada, sest kuni mai lõpuni kehtivad soodsaimad osalustasud. Kirja saab end panna:
* kodulehel kuni 27.08 kell 23.59.
* Pärnu Keskuse infopunktis kuni 27.08 kell 18.00

Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
Koduleht: www.2silda.ee
FB: www.facebook.com/kahesillaklubi
Instagram: #kahesillaklubi