Anu jooksutrennid osalejad särke testimas. Foto Elise Saarna

Pärnumaa Võidupüha maratonini on jäänud vähem kui  kuu ning eelregistreerimine kogub hoogu.  22. juunil kaheksandat korda toimuv spordisündmus pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada ühel ja kordumatul trajektooril, viies osaleja mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustab Pärnumaa kaunist loodust. Lisaks maratonile on kavas poolmaraton, lastejooksud ning unikaalne e-maraton.

Kõik maratonil ja poolmaratonil osalejad saavad stardipaketis unikaalse jooksu sümboolikaga Crafti spordisärgi ning eridisainiga medali.

31. maiks registreerunud saavad särgi kätte võistluspäeval

Need, kes soovivad jooksusärki juba stardis käega katsuda, peaksid registreerimisega kiirustama, sest varustus jagatakse 22. juunil kätte vaid neile, kes panevad end kirja hiljemalt 31. maiks k.a.

Särke väljastatakse vastavalt poolmaratoni (kell 15.00-16.30) ja maratoni (kell 13.00-14.45) stardipaigas.

maratoni jooksusärk

Naistele sinine, meestele must jooksusärk

Vastupidiselt mõnele teisele spordiüritusele, ei pea Pärnumaa maratonil tuttuues särgis rajale minema. Pigem tasub mõelda, et iga riideese vajab mugavaks enesetundeks piisavalt kasutamist, nii ka särk. Küll avaldavad korraldajad lootust ja usuvad, et kena ja praktiline särk võiks edaspidi siin ja seal aktiivsete inimeste seljas eristuv ja märgatav olla. 

Need osalejad, kes registreeruvad ajavahemikus 1.-19. juuni või võistluspäeval, saavad särgi kätte peale maratoni, juuli lõpuks. Registreerunutele, kes sündmusele kohale ei tule, särke ei väljastata.

Registreerimisel tuleb valida sobiv särgi suurus. Meeste ja naiste mudelid on erineva lõikega ning siin tasub tähele panna, et tegemist ei ole unisex ehk sooneutraalse mudeliga. Valiku tegemisel tasub arvestada enda tavapärase suurusega. Pärast registreeringu kinnitamist ei ole võimalik särgi suurust enam vahetada, mistõttu tasub „üheksa korda mõõta ja üks kord lõigata“. 

E-maratoni läbimiseks ei pea Pärnusse sõitma

Kuna eelmisel aastal toimunud virtuaaljooks e-maraton osutus sedavõrd populaarseks, kutsub projekt tänavugi rajale kõiki neid, kel erinevatel põhjustel ei ole võimalik Pärnusse kohale tulla, kuid soovivad spordisündmusest osa saada. Startida saab igal pool ja osalejale sobival kellaajal üle maailma. Teha pole vaja muud kui jooksu lõppedes oma aktiivsusmonitori või -äpi logi salvestada ning see korraldajale kinnituseks saata. Kes soovib, võib distantsi läbida kasvõi jõusaali või kodusel jooksutrenažööril ning keelatud pole käimine-kepikõndki. Seejärel kantakse finišeerunud lõpuprotokolli ning neile saab osaks e-maratoni pakett, mis sisaldab jooksu sümboolikaga elektroonilist diplomit ning postiga saadetavat unikaalse kujundusega medalit.  Iga osaleja annetab stardimaksust 3 eurot noore lootustandva jooksumehe Karl Mäe toetuseks. Karli eesmärk on oma meelisalal, 3000 meetri  takistusjooksus jõuda 2020. aasta  Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustele.

E-maratonist saab osa võtta ajavahemikus 21.06 kell 00 kuni 27.06 kell 23.49.


Registreerimine

Eelregistreerimine kõikidele distantsidele (maraton, poolmaraton, e-maraton, lastejooksud):
kodulehel kuni 19.06 kell 23.59.

Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 18.00.
Tutvu osalustasude ja juhendiga.