Pühapäeval, 21. aprillil toimuv Luitejooks seab mitmetele distantsidele osalejate arvu piirangud, mille täitumisel registreerimine suletakse. Toiming puudutab nii jooksu, aga ka ajavõtuga ja ajavõtuta käimisretke. Koertejooksu ning -retke ja lastejooksu registreerimist otsus hetkel ei mõjuta.

Varajane ja meeldiv kevadilm, Luitejooksu ajaloo esimene osalejamedal ning Luitemaa ehe loodus on osutunud spordisõpradele sedavõrd suurteks magnetiteks, et tõenäoliselt suletakse registreerimine enne algselt välja reklaamitud 17. aprilli. Pärnu Keskuses suleti kõikidele distantsidele registreerimine 15. aprillil.

Korraldusmeeskonna otsus rakendub juhul, kui stardiprotokollis täitub 790 jooksja, 190 ajavõtuga retke ning 90 ajavõtuta retke osalejat. 15. aprilli õhtu seisuga (kell 21) oli kirja pannud juba 766 jooksjat, 177 ajavõtuga ning 78 ajavõtuta kõnnidistantsile minejat, mis tähendab, et järele on jäänud veel vaid ca 50 stardipaketti.

„Piirangut rakendame asupaiga logistilistest piirangutest ning loodushoiust tingituna, kuid vähemtähtsad ei ole ka juba tellitud teenuste mahud (medalid, rinnanumbrid jne),“ põhjendas spordisündmuse peakorraldaja Vahur Mäe.

Mäe täpsustas, et parklakohad ning ruum võistluskeskuses on piiratud ning seetõttu on otsus põhjendatud kvaliteedi tagamise mõtteski.

Koertekrossile ja -retkele ning lastejooksudele saab registreerida 17. aprillini, sest sinna jagub osaluskohti veel piisavalt. Juhul kui olukord peaks muutuma, annab korraldusmeeskond sellest eraldi teada.

21. aprillil on kohapeal võimalik kirja panna vabade kohtade olemasolul.