21Luitejooks_medal. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ning ühtlasi Pärnumaa liikumishooaja.

Hooaja avasündmus toob liikumishuvilised linnsaginast Luitemaa loodusesse, kus männimetsaalune rada pakub kauneid loodusvaateid ja sportlikku väljakutset igaühele. Distantsile jäävad Eesti kõrgeimad luited Torni- ja Tõotusemägi. Traditsiooniliselt on kavas luitejooks ja -retk (8,3 km), lastejooksud ning lemmikloomasõprade rõõmuks koerte luiteretk (8,3 km) ja koertekross (5,4 km).

Esmakordselt premeeritakse kõiki finišeerujaid (v.a lastejooksud) Luitejooksu medaliga.


„Osalejate tungival soovil panustame esimest korda stardipaketti erikujundusega medali, mis annab nüüd lisaks emotsioonidele kõikidele lõpetajatele käegakatsutava preemia. Ilus medal on üha oodatum ning leidub arvukalt spordisõpru, kes on asunud rahvasündmustelt neid kollektsioneerima. Aitame väärilise eksemplariga omalt poolt kaasa,“ rääkis jooksu peakorraldaja Vahur Mäe.

Ühtlasi on Luitejooksu medal hooaja esimene, kuid lisaks kahe Silla jooksule antakse trofeed välja kolmikürituse finaaletapil, Rannajooksulgi. „Tasub pingutada, sest medalitrio kujutab endast visuaalselt kaunist ja värviküllast tervikut. Nagu ikka, saavad kõikide etappide läbijad veel kolmikürituse kui sarja medaligi, mis tänavu on eriliselt silmapaistev“ lisas Mäe ning viitas, et aeg teha liikumishooajaks põhjalikke plaane on kevade saabumisega kätte jõudmas.

Koerasõprade rõõmuks

Luitejooks_medal

Foto Viktor Tund

Luitejooksu päeva esimese stardina on kell 10.00 kavas koerte luitekross, kus peremehed koos koertega läbivad 5,4 km pikkuse tehniliselt nõudliku ja põneva krossiraja. Võistluse reeglid näevad ette, et koer peab olema rihmastatud või spetsiaalsete jooksutraksidega omanikuga ühendatud. Rajale pääseb vaid 110 paari, seega registreerimist ei tasu jätta viimasele hetkele.
Need, kes eelistavad rahulikumat tempot, saavad end proovile panna 8,3 km koerte luiteretkel, kus aega ei võeta ning kohti ei selgitata. Viimased stardivad kell 13.05.

Erinevas vanuses lapsed metsarajale

Luitejooksu päev pakub liikumislusti ka pere noorematele. Nii on taas kavas tasuta lastejooksud, mille starti on oodatud kuni 11aastased noored. Iga laps saab finišeerudes uhke diplomi ning üllatuspaki jooksu partneritelt. Need lapsevanemad, kes plaanivad ise Luitejooksu või -retke nautima minna, saavad oma võsukesed selleks ajaks jätta valvega lastehoidu. Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. aprillil.

Luitejooksu rahuliku ja lauge raja algus on sageli petlik

Kell 13.00 antava  jooksu starti oodatakse kuni 750 spordisõpra. Lisaks tugevatele harrastajatele on rajale oodatud needki, kes igapäevast liikumist oluliseks peavad ning on regulaarsed treenijad. Need aga, kes jooksu veel pelgavad, saavad end proovile panna rahulikul matkadistantsil, sest ajavõtuga ja ajavõtuta luiteretk seda võimalust just pakubki.

Kel varasem Luitejooksu kogemus olemas, see teab, et tark ei torma. Kes aga esmakordselt rajal, sel tasub oma taktika eelnevalt läbi planeerida, sest esiti rahulik ja lauge asfalt- ning kruusateel kulgev rada muutub 3. kilomeetri järel metsaalusel künklikuks-kurviliseks, kulmineerudes lõpuosas Eesti kõrgeimate liivaluidetega. Rajakaardiga saab tutvuda siin.

Soodsaimad hinnad registreerumisel kehtivad märtsi lõpuni

Luitejooksu erinevatele distantsidele on võimalik registreerida kodulehel siin või Pärnu Keskuse infopunktis. Soodsaim registreerimine kestab 31. märtsini. Tutvu osalustasude ning päevaprogrammiga.

Luitejooks

Foto Albert Sillaste