Oled koeraomanik? Meeldib Sulle jooksmas käia?

Peale pikka päevatööd koju jõudes ootab Sind ees neljajalgne sõber, kes on Sind kaua igatsenud. Sinul aga ei ole energiat temaga tegelemiseks. Mis oleks kui läheks hoopis koos jooksma?

Koertekross ehk canicross on põnev ja kiiresti populaarsust koguv spordiala, mida harrastatakse koos koeraga maastikul joostes. Nii on lõbusalt ja efektiivselt võimalik oma lemmikuga koos trenni teha ning hoolitseda mõlema füüsilise vormi eest. Lisaks treeningkoormusele ja koeraga usaldusliku suhte loomisele, sobib canicross ideaalselt ka ülienergilistele ning käitumisprobleemidega koertele või neile, keda mingil põhjusel ei ole võimalik rihmast lahti lasta. Seega mitte üksnes koos jooksmine ei ole peamiseks märksõnaks, vaid ka üksteise mõistmine ja koostöö – trakse kandev koer on omaniku vöö külge kinnitatud umbes kahe meetri pikkuse veoliiniga.

Koerte luitekrossi ja -retke on Rannametsas korraldatud juba kümmekond aastat. Üritus loob suurepärase võimaluse koos oma lemmikuga rajale minna.

Koerte luitekrossil osalejatel tuleb läbida 5,4 km pikkune metsaalune rada. Distants ei tundu küll pikk, kuid  Luitemaa looduskaitseala läbiv rada pakub väljakutset ning eneseületamise võimalust nii koeraomanikule kui neljajalgsele sõbrale. Seega soovitame eelnevalt tutvuda rajakaardiga. Need, kes eelistavad rahulikumat kulgemist, saavad end proovile panna 8,3 km koerte luiteretkel, mis läbitakse jalutustempos ning kus aega ei võeta ja kohti ei selgitata.

Alljärgnevalt on lisatud olulisemad tähelepanekud, mida kindlasti osaledes silmas pidada:
Osaleda saavad kõik vähemalt 12 kuud vanad koerad, kes on nõuetekohaselt (marutaudi vaktsiin ja kompleksvaktsiin) vaktsineeritud. Omanik peab olema vähemalt 12aastane.
Võistlusalal ning rajal peab koer olema koguaeg rihmastatud ning omaniku järelevalve all.
Rajal on koeral kohustuslik kanda trakse ning kasutada jalutusrihma. Retke distantsil võib koeral olla kaelarihm/traksid ning jalutusrihmana on lubatud kasutada tavarihmu ja flexi.

Täpsete tingimustega saab tutvuda juhendis.

Lisainfo ja küsimused:
Anni Nurmoja
Projektijuht
koertekross@2silda.ee