Täname, et registreerisid Luitejooksule või -retkele! Spordipäeva meeldivaks kulgemiseks soovitab korraldusmeeskond tähelepanelikult tutvuda allolevate juhistega. Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis muudatusi ning muuta juhendis sätestatud tingimusi.

HOIA ENNAST JA TEISI
1. Kui oled kokku puutunud COVID-19 positiivse inimesega või tunned end haigena, jää palun koju.
2. Tule starti piisava ajavaruga, et oleks piisavalt aega stardimaterjalid välja võtta, ja ei tekiks tunglemist. Soovitame võimalusel materjalid välja võtta juba laupäeval Pärnu Keskuse võistluskeskusest (kell 11-15).
3. Pese ja desinfitseeri käsi igal võimalusel.
4. Hoia võimalusel teistega piisavat distantsi, liigu hajutatult.STARDIMATERJALIDE VÄLJASTAMINE ja registreerimine
16. aprillil
kell 11.00-15.00 Pärnu Keskuse võistluskeskuses (Aida tn 7, keskuse 1. korrusel Selveri vastas)

17. aprillil kell 9.00–12.45 Luitejooksu võistluskeskuses Rannametsas.
NB! Soovitame oma numbrile järele tulla juba laupäeval. Nii hoiad pühapäeval oluliselt aega kokku.

Stardimaterjalide väljastamine toimub rinnanumbri numbri alusel, st stardimaterjalid on reastatud numbrite, mitte nime järgi. Seetõttu on oluline, et teaksid oma numbrit. Numbri saad stardiprotokollist, mis avaldatakse Kahe Silla Klubi kodulehel 14. aprillil hiljemalt kell 14.00.

Rinnanumbri kaotamise, rikkumise või maha unustamise korral tuleb starti pääsemiseks sekretariaadist soetada uus number maksumusega 5 eurot.

VÕISTLUSKESKUS: Tutvu võistluskeskuse kaardiga. Võistluskeskus on avatud kell 9-15.00.

LASTEJOOKSUD: Toimuvad Luitejooksu võistluskeskuses Rannametsas. Stardimaterjalide väljastamine ja registreerimine kell 10.30-11.15. Stardid alates kell 11.30. Tutvu lastejooksude juhendiga siin.
PS! Lastejooksude registreerimise ja stardi asukoht ei kattu põhijooksu omaga. See asub 50m üle Vana-Riia maantee (Pärnu poolt tulles paremale).

TASUTA TRANSPORT: Korraldaja tagab tasuta bussiühenduse Pärnust Rannametsa võistluskeskusesse ja tagasi. Kohti saab broneerida kuni 14. aprillini (kell 23.59), saates soovi aadressile info@2silda.ee. Hilisemaid soove arvestatakse ainult vabade kohtade olemasolul. Bussi sisenedes kontrollitakse broneeringut.
Busside sõidugraafik on alljärgnev:
Pärnu –> Rannametsa: Kell 11.00  hotell „Pärnu“ eest. Vahepeatus Raeküla bussijaamas ca kell 11.10.
Rannametsa –> Pärnu: Kell 15.15

NB! Palume isiklikke asju bussidesse mitte jätta. Korraldaja ega vedaja nende eest vastutust ei võta. Isiklikud asjad saab jätta võistluskeskuse valvega pakihoidu.

PARKIMINE (tasuta):
* Võistluskeskuse parkla;
* Vasakul tee poolel piki Vana-Riia maanteed Häädemeeste poole.
Palume jälgida parkimist korraldavaid märke ning korraldajate suuniseid. Keelatud on parkimine rahvusvahelisel Via-Baltica maanteel.

LIIKLUSKORRALDUS: Tegevuspaika saabumisel palume tähelepanelikult jälgida liiklusreguleerijate märguandeid ja ajutisi liiklusmärke. Pärnu poolt tulijatel palume võistluskeskusesse siseneda parempöördega Luite bussipeatuse juurest, kus on suunav viit kirjaga „Luitejooks“. Vana-Riia maantee alguses, võistluskeskuse kõrval kehtib ajutine liikluskorraldus, millega parem sõidusuund on suletud. Võistluskeskust läbib avatud liiklusvoog.

 WC, RIIETUMINE, VALVEGA PAKIHOID: Teenused tagatakse võistluskeskuses.

TOITLUSTAMINE: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel. Menüü: Põltsamaa supp, leib, tee.

PESEMINE: Teenus tagatakse rinnanumbri ettenäitamisel Häädemeeste Spordikeskuses (Kooli 10, Häädemeeste) ajavahemikus kell 11.00-15.30.

STARTIDE AJAD:
10.00 Koertekross
11.30 Lastejooksud
13.00 Luitejooks ja -retk
13.05 Koerte luiteretk 

STARDIGRUPID: Iga osaleja on rinnanumbri alusel kohustatud startima talle ette nähtud stardigrupist, vastasel juhul osaleja diskvalifitseeritakse. Moodustatakse 2 stardigruppi 1-20 ja 21-. Esimesse stardigruppi paigutatakse jooksjad korraldaja otsuse alusel. Teises stardigrupis jagatakse numbrid registreerimise alusel.

Luitejooksu stardigrupid:
I grupp 1-20
II grupp 21-…
III grupp ajavõtuga retkelised (käimine ja kepikõnd)
IV grupp ajavõtuta retkelised
V grupp koeraga retkelised

STARDIGRUPPIDESSE SISENEMINE: Stardiväravasse sisenemine toimub ainult selleks ette nähtud kohast. Vaata juhist. Stardivärvad on märgistatud. Keelatud on üle aedade ronimine või muud katsed ebakorrektselt siseneda.

RADA: Valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel, sh esimesed 3 km asfalt-, kruusa- ja pinnaseteedel. Raja teine pool läbib Luitemaa looduskaitseala, kus paiknevad liivaluited ulatuvad merepinnast 33,5 meetrini. Tutvu rajakaardiga siin.

RAJATEENINDUS:  8,3 km distantsil asub üks teeninduspunkt, kus pakutakse spordijooki ja vett.

JÄÄTMETE SORTEERIMINE: Koostöös jäätmekäitlusettevõttega Paikre pingutab korraldaja keskkonna jalajälje vähendamiseks jäätmete sorteerimisega. Palume kinni pidada jäätmete sorteerimise nõuetest. Peamiste jäätmeliikide jaoks paigaldatakse võistluskeskusesse vastava märgisega konteinerid.

AJAVÕTT: Ajavõtukiip on kinnitatud rinnanumbri siseküljele. Enne starti kontrolli selle olemasolu! Starti lubatakse ainult Luitejooksu stardinumbriga osalejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale, mis peab olema nähtav kogu distantsi vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib rajale minna ainult selle all registreeritud osaleja. Palume numbrit mitte voltida ning ajavõtukiipe mitte eemaldada. Finišis kiibid deaktiveeruvad ning neid ei ole vaja Korraldajale tagastada. Ajavõttu korraldab ChampionChip Eesti OÜ.

AUTASUSTAMINE: Algus kell 14.15. Autasustatakse jooksu üldjärjestuse meeste ja naiste kolme paremat ning vanuserühmade võitjaid. Loosiauhinnad jooksjatele ja retkelistele.

FINIŠ: Igale lõpetajale Vytautase karboniseeritud mineraalvesi ning Farmi Skyr. Skyri saab kätte toitlustamise telgist.  Finiš suletakse kell 15.00.

MEDAL: Antakse finišis kõikidele lõpetajatele.          

TULEMUSED, FOTOD JA DIPLOMID: Tulemusi saab kontrollida võistluskeskuses asuva skanneri abil ning avaldatakse mitteametlike tulemustena Kahe Silla Klubi kodulehel. Tulemused ilmuvad reaalajas kodulehele www.championchip.ee. Lõplikud diplomiga tulemused avaldatakse hiljemalt 22. aprillil kell 17.00 Korraldaja kodulehel. Finišiprotokoll on avalik dokument.
Korraldajal on õigus kasutada ja avaldada kõiki korraldaja poolt tehtavaid fotosid ja videoülesvõtteid turunduslikel eesmärkidel.

SÜNDMUSE JÄRGSELT:  Soovi korral toimetatakse väljavõtmata auhinnad võistluse järgselt kätte saaja kulul. Auhindu on  ajavahemikul 20.04-1.05 isikut tõendava dokumendi alusel võimalik välja võtta ka Pärnu Keskuse Taluturult.

INFO: Spordisündmuse eel ja järgselt saab infot kirjutades e-mailile info@2silda.ee. Kui Sul tekib küsimusi sündmuse päeval, saad abi korraldajatelt.

TERVISETURVALISUS JA ESMAABI: Terviseturvalisuse ja teadlikult sportimise huvides soovitame eelnevalt läbida tervisekontroll. Terviseteste on võimalik teha oma pere- või spordiarsti juures. Osavõtja vastutab rajale minnes oma tervisliku seisundi eest ise ning kinnitab, et on füüsiliselt piisavalt võimekas valitud distantsi läbimiseks. Terviserikke korral katkestab osaleja võistlemise ja pöördub seejärel raja teeninduspunkti, korraldajate või meditsiinitöötajate poole või helistab hädaabinumbril 112. Esmaabi rajal ja võistluskeskuses tagavad Pärnu Kiirabi ning vabatahtlikud esmaabitöötajad

STARDI EEL:

  • Puhka enne spordisündmust piisavalt ning ära tule starti väsinuna.
  • Stardi eel tarbi piisavalt vedelikku ning vali sobiv dieet.
  • Jälgi, milline on ilmateade ja riietu vastavalt.
  • Vali liikumiseks jõukohane tempo ning väldi liigset pingutamist.
  • Raja teeninduspunktis tarbi piisavalt vedelikku.