Luitejooks

15. aprillil Rannametsa külas Häädemeeste vallas Pärnumaal toimuv Luitejooks avab kevadekuulutajana Kahe Silla klubi ning ühtlasi Pärnumaa liikumishooaja.

Avasündmuse rada  pakub fantastilisi loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset igaühele – valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel kulgev distants läbib Luitemaa looduskaitseala ning seal asuvad luited Torni- ja Tõotusemägi on Eesti kõrgeimad.

Traditsiooniliselt jagub ea- ja jõukohaseid valikuid kogu perele. Nii on  on kavas luitejooks ja -retk (8,3 km), Drako lastejooksud ning lemmikloomasõprade rõõmuks koerte luiteretk (8,3 km) ning koertekross (5,4 km).


*
Koerasõprade rõõmuks *
Päeva esimese stardina on kell 9.00 kavas koerte luitekross, kus peremehed koos koertega läbivad 5,4 km pikkuse tehniliselt emotsionaalse ja põneva krossiraja. Võistluse reeglid näevad ette, et koer peab olema rihmastatud või spetsiaalsete jooksutraksidega omanikuga ühendatud. Rajale pääseb vaid 110 paari, seega registreerimist ei tasu jätta viimasele hetkele.
Need, kes eelistavad rahulikumat tempot, saavad end proovile panna 8,3 km koerte luiteretkel, kus aega ei võeta ning kohti ei selgitata. Viimased stardivad kell 13.05.

* Kalevi Drako tuleb lastega metsarajale *
Luitejooksu päev pakub liikumislusti pere kõige noorematelegi. Nii on taas kavas tasuta lastejooksud, mille starti on oodatud kuni 11aastased noored. Iga laps saab finišeerudes uhke diplomi ning üllatuspaki jooksu partneritelt. Need lapsevanemad, kes kavatsevad ise Luitejooksu või -retke nautima minna, saavad oma võsukesed selleks ajaks jätta valvega lastehoidu. Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. aprillil.

* Luitejooksu rahuliku ja lauge raja algus on sageli petlik *
Kell 13.00 antava  jooksu starti oodatakse kuni 750 spordisõpra. Lisaks tugevatele harrastajatele on rajale oodatud needki, kes igapäevast liikumist oluliseks peavad ning on regulaarsed treenijad. Need aga, kes jooksu veel pelgavad, saavad end proovile panna rahulikul matkadistantsil, sest ajavõtuga ja ajavõtuta luiteretk seda võimalust just pakubki.
Kel varasem Luitejooksu kogemus olemas, see teab, et tark ei torma. Kes aga esmakordselt rajal, sel tasub oma taktika eelnevalt läbi planeerida, sest esiti rahulik ja lauge rada muutub 3. kilomeetri järel metsaalusel künklikuks-kurviliseks, kulmineerudes lõpuosas Eesti kõrgeimate liivaluidetega. Profileeritud rajakaardiga saab tutvuda siin.

* Soodsamad hinnad registreerumisel kehtivad MÄRTSI lõpuni *
Luitejooksu erinevatele distantsidele on võimalik registreerida kodulehel siin või Pärnu Keskuse infopunktis. Soodsam registreerimine kestab 31. märtsini, peale mida tuleb välja käia juba kõrgem osalustasu. Tutvu osalustasude ning päevaprogrammiga.

Luitejooks on  Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad sarja  Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja Pärnu Rannajooks. Erinevad spordiüritused koondati sarjaks eesmärgiga pakkuda osalejatele hooajaringset harjutamismotivatsiooni. Sarja läbijaid ootab sügisel Rannajooksu finišis vääriline medal.