Kevadega on startinud erinevad rahvaspordi- ja jooksuüritused ning aina enam on märgata rahvast liikumisradadel sportimas või lihtsalt värsket õhku nautimas. Õige varustus aitab jooksuelamuse paremaks muuta, säästes ka tervist. Kahe Silla klubi moe- ja meelelahtutuspartner Pärnu Keskus jagab häid näpunäiteid, millist varustust ja kust soetada. 

Spordiriided ja -jalanõudKahe Silla jooks2017

Spordiriided tasub osta kihilise riietumise printsiipi järgides. Erinevaid riidekihte on võimalik omavahel kombineerida: vajadusel lisada või hoopis ära jätta.

Esimene kiht puutub naha vastu ja selleks võiks olla spordipesu, mille peamiseks ülesandeks on niiskuse kehapinnalt eemale juhtimine. Teiseks ehk vahekihiks  võib vabalt olla särk või jahedama ilma korral õhem fliismaterjalist jakk, Kolmanda kihi riietuseks on tuule- või vihmajoped eesmärgiga pakkuda kaitset vee ja tuule vastu. Under Armour pakub mitmekülgset spordiriiete valikut ning ühe külaskäiguga on võimalik soetada kõigi erinevate kihtide riietust. Kvaliteetsete spordiriiete soetamist võib alati pidada heaks investeeringuks, sest need kestavad õige hooldamise korral aastaid.

Oluline on pöörata tähelepanu ka spordijalanõude ostule. Kuigi joosta võib igasuguste ketsidega, mõjuvad valesti valitud jalatsid liigestele halvasti ning suurendavad märgatavalt vigastuste saamise ohtu. Sobiv jalats aitab jooksja jalga toestada ning minimeerib märgatavalt sporditraumade tekkimise võimalust. Oma jalatüübile kohanduva jooksujalatsi valimiseks pöördu Pärnu Keskuse spordipoodide ekspertide juurde. Kui oled õige valiku teinud, saad kaupa tellida ka Pärnu Keskuse e-poest, kus on muuhulgas suur valik kvaliteetseid Nike tosse.

Laste jalanõud peaksid olema samuti kvaliteetsed, sest kasvav jalg vajab samuti mugavat toestust. Jalatseid on erinevat tüüpi ning valikul tuleks lähtuda kasutusotstarbest. Näiteks ei sobi igapäevaseks liikumiseks mõeldud vabaajajalatsid jooksmiseks ning suvel tasuks ebamugavate “plätude” asemel kanda toestatud rihmikuid.

Muust spordivarustusest

Sportimist aitab nauditavamaks ja teadlikumaks muuta pulsikella kasutamine. Turul on arvukalt erinevaid brände ja kõik nad pakuvad mitmekesist valikut erinevatele maitsetele ja treenituse tasemele. Pulsikellad aitavad sul oma keha paremini tundma õppida ning vähendavad ületreenimise riske. Kallimad mudelid on võimelised ka treeninguid analüüsima ning jagavad põhjaliku infot läbitud distantsi, aja, tempomuutuste jmt kohta.

Põnevaid liikumiselamusi pakuvad kaubandusvõrgus saadaolevad tasakaaluliikurid. Nende kasutamine nõuab meisterlikkust ja tugevaid kerelihaseid. Kindlasti on sellisel aparaadil liikumine paremaks valikuks kui lihtsalt toas istumine. Eelpool toodud spordivarustuse valimiseks külasta e-poodi ning leiad endale sobiva varustuse, mis sind aastaid truult teenib.

Oma uut varustust tule naudi juba Kahe Silla klubi tänavustel sündmustel.
Maraton Eesti Vabariik 100 – 22. juunil
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks – 1.-2. septembril
Pärnu Rannajooks – 21. oktoobril

Allikas: Astri Grupp