Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksule eelnev päev, 1. september, on laste ja noorte päralt, pakkudes võimalust veeta koos perega sportlik-meelelahustlik laupäev. Kavas on Drako lastejooksud, noortejooks, ratastoolisõit ning mitmekesise valikuga sporditurg. Meelelahutusliku atmosfääri loomise  nimel nihkub tänavu kogu programm pärastlõunasse ja õhtussegi.

Lastejooksud

Foto Viktor Tund

Muudatuse keskmes on Kahe Silla noortejooks, mis toimub tänavu õhtuhämaruses stardiga kell 21.00. „Öös on sporti“, kõlab tänavuse noortejooksu tunnusidee ning viitab ühena sellelegi, et saab valgus- ja vaatemängu, veidi suitsu ja ehk tuldki. 3 km rajale on oodatud 10-29aastased noored. Stardi eel, kell 20 loovad meeleolu Ariadne ja Martti Hallik, kelle antav kontsert on kõigile tasuta. Hallik on isegi end kirja pannud ning lubab noortega ühe jooksutiiru teha.

Päeva keskmes on aga tasuta Drako lastejooksud, mis toovad oma võimeid proovile panema kuni 11aastaseid spordisõbrad. Esimesed stardid antakse juba kell 17.30, kuid kindlasti tasub varemgi kohal olla, kuna pool tundi enne avastarti tutvustab Kalevi Drako lastejooksude rada.

Sporditurg

Foto Elise Saarna

Liikuma on oodatud erivajadustega spordisõbradki, sest juba aastaid toimub Jaansoni jooksu raames ratastoolisõit, mis annab enese proovile panekuks võimaluse neile, kel igapäevane liikumine erinevatel põhjustel raskendatud on. Ratastoolisõidu start antakse kell 16.00.

Lisaks on  kõik jooksusõbrad oodatud kell 16.00 algavale ühistreeningule, et anda veel viimane lihv oma jooksuvormile. Treeningut viib läbi Pärnu juurtega tuntud maratoonar Roman Fosti.

Liikumispäeva seob üheks tervikuks kell 16 avatav sporditurg, mis viib sportivad noored ja nende vanemad kokku arvukate spordiklubidega, kes saavad võimaluse tutvustada enda poolt pakutavaid sportimisvõimalusi ja teenuseid. Teiste seas on kohal spordikaupmehed, kes teevad osavõtjatele ja teistele külastajatele soodsaid pakkumisi. Nii näiteks on kohal Frida spordi- ja vabaaja mütsid, E-tekstiil,  JJ-Street Tantsukool, WAF Dance, Karateklubi Corpore, Pärnu Kesklinna Tennisekool, MyFitness, Pärnu Jalgpalliklubi Vaprus, Estonia ja ACTIVESPA, MMAces, Raba 5, Kalevi sõudeklubi, Maanteeamet, Selveri tibula jt.

Lastejooksud ja sporditurg on heategevuslik projekt, millele panevad õla alla paljud toetajad, teiste seas Kalev, Saku, Premia, Hüppa, Pärnu Liikluslinnak, Lottemaa ja kohaliku omaalgatuse programm.

Ajakava