Pärnu Kahe Silla Klubi kutsub meeleolukalt liikuma ja varakult spordiplaane seadma. Põhjust tegutseda jagub nüüd veelgi enam, sest vahele jäänud suusatalv lubab harrastajatel muretult joosta ja käija. Kolmiküritus on aasta-aastalt kasvanud, millest annab tunnistust suur osavõtjate arv: 2019. aastal osales sarjas enam kui viissada huvilist. Ühtne registreerimine (komplektina sarja kuuluvatele üritustele) kestab veebruari lõpuni.

Taas on kavas kolm elamuste rohket etappi, kuhu sõltumata east ja sportlikust vormist oodatakse kõiki: jooksjaid, käijaid, kepikõndijaid ning erinevas vanuses lapsi. 2020. aasta kujuneb eriliseks põhjuselgi, et Kahe Silla jooksul täitub 20. juubel.

Luitejooks 2019. Foto Viktor Tund

Luitejooks 19. aprillil Rannametsas
Distantsid:
8,3 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 5,4 km koertekross; lastejooksud

Toimumiskoht: Rannametsa küla, Häädemeeste vald
Programm

Luitejooks on Eesti liikumiskevade esimene suur jooksusündmus, avades sümboolselt uue hooaja. Luitemaa looduskaitseala läbiv rada võlub eheda looduskeskkonnaga: valdavalt männimetsa alune distants pakub kauneid loodusvaateid ning mõõdukat sportlikku väljakutset. Oslaejate teele jäävad muuhulgas Eesti kõrgeimad liivaluited Torni- ja Tõotusemägi.

Luitejooks on klassikalistest rahvajooksudest Eestis ainus, mille programmi kuuluvad jooks ja kõnd koeraga – koertekross toob starti enam kui sada lemmikloomaga liikujat. Kõik osavõtjad (v.a lapsed) saavad Luitejooksu sümboolikaga medali. Spordipäevast saab osa ligi 1500 huvilist.


Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 5.-6. septembrini Pärnu
Distantsid:
10 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; 3 km ajavõtuga noortejooks; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Endla Teatri esine
Programm

Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks 2019. Foto Viktor Tund

2020. aastal tähistab jooks 20 aasta juubelit! Selver Eesti Linnajooksude sarja kuuenda etapina toimuv sündmus hõlmab traditsiooniliselt tervet nädalavahetust ning pakub tegevust kogu perele.

5. september kuulub noortele: kavas on lastejooksud ning õhtuhämaruses valgus- ja eriefektidega pikitud noortejooks. Esimest korda saavad kõik noortejooksul osalejad unikaalse medali. Lisaks jooksudele saab Vaasa pargis ja lähiümbruses osa võtta jooksu partnerite tegevustest. Õhtu krooniks toimub osalejatele ja linnarahvale tasuta kontsert.

6. septembril
antakse start Kahe Silla jooksule ja käimisretkele. Kõiki lõpetajaid premeeritakse finišis uhke juubelimedaliga. Jooksu raames toimuvad kümnes kilomeetris taas Eesti meistrivõistlused – sel põhjusel võib ennustada, et Pärnu jooksust kujuneb taas Eesti tugevaima konkurentsiga võistlus.

Pärnu Rannajooks 25. oktoobril Pärnus
Distantsid
: 10 km ja 5 km jooks ning ajavõtuga/ajavõtuta käimine; lastejooksud

Toimumiskoht: Pärnu linn, Rannastaadion
Programm

Pärnu Rannajooks. Foto Viktor Tund

Jooksuhooaja võtab kokku Pärnu Rannajooks, mille distantsid  kulgevad rannapiirkonnas, kus ei puudu kaunid loodusvaated ja linnale omased arhitektuurimälestised. Osalejad viiakse rannapromenaadilegi – merevaatega spordisündmusi ei leidu Eestis just palju. Stardi ja finišiala asuvad Pärnu Rannastaadionil, kus toimuvad ka pisiperele mõeldud lastejooksud. Kõik osavõtjad (v.a lapsed) pälvivad temaatilise jooksu medali.

Rannajooks on saanud paljude jaoks oodatud sündmuseks ka põhjusel, et siis on veel rohkem argumente suvepealinna perepuhkust veetma tulla – Pärnu arvukad spaad ja meelelahutusasutused on justkui loodud sügisel külastamiseks.

Veebruari esimeste päevade seisuga on kolmiküritusele registreerunud enam kui kakssada harrastajat üle Eesti.

REGISTREERIMINE

Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja arvestusse kuuluvad järgmised distantsid:
Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ja retk (10 km)
Pärnu Rannajooks ja -retk (10 km)

Sarjale on võimalik ühtselt registreerida 29.veebruarini koduleheküljel kuni kell 23.59 ja Pärnu Keskuse infopunktis kuni kell 18.00. Sarja arvestuses osalevad aga kõik, kes on vastavad distantsid läbinud hoolimata sellest, kas registreeriti sarjale ühiselt või igale distantsile eraldi.
Tutvu  kolmikürituse juhendiga koduleheküljel.

Pärnu Kahe Silla Klubi
E-mail: info@2silda.ee
Koduleht: www.2silda.ee
FB – https://www.facebook.com/kahesillaklubi