Foto Laura Toomesoo

Suviste spordiplaanide tegemise aeg on käes!  22. juunil toimuv Pärnumaa Võidupüha maraton kutsub suve algust sportliku väljakutsega tähistama! Esmakordselt on maratoni ja poolmaratoni kõrval kavas ka 10 km distants – Pärnu Suvejooks. Pärnu on piduehteis, sest suvepealinn tähistab maagilist veerandsadat. 

Maraton pakub traditsiooniliselt võimalust läbida rada kordumatul trajektooril, viies Sind mööda olulistest ajaloomälestistest ning tutvustades Pärnumaa kaunist loodust.

Maratonipäev saab alguse kell 15.00, mil Torist antakse lähe klassikalisele maratonile. Need, kel 42 kilomeetrit üle jõu käib, saavad oma katsumuse poolmaratoni läbimisega, mille stardipauk kõlab kell 16.45 Paikuse vabaõhulava territooriumilt. Kõik väikesed jooksusõbrad aga kogunevad Pärnus Iseseisvuse väljakul, kus alates kell 14.30 toimuvad lastejooksud. Jooksu finišiala on püstitatud Pärnu kesklinna Iseseisvuse väljakule.

Kõiki maratonil ja poolmaratonil osalejaid ootab finišis eridisainiga medal, mis sel korral on pühendatud paigale, kust esmakordselt loeti ette iseseisvusmanifest – kunagise Endla teatri asupaigale: hetkel asub selles kohas mälestusmärk. Lisaks kuulub maratoni ja poolmaratoni stardipaketti jooksu sümboolikaga Crafti särk. 

Esimene Pärnu Suvejooks

10kilomeetrise distantsiga rõõmustame neid jooksu- ja käimissõpru, kel pikem pingutus ei ole veel jõukohane. Start antakse kell 15.45 Paikuselt ning finišeeritakse Pärnus Iseseisvuse väljakul.  Kõiki lõpetajaid ootab finišis temaatiline medal. Ühtlasi on esimene suvejooks märgilise tähtsusega, sest tänavu täitub 25 aastat suvepealinna kui kaubamärgi sünnist.

„Pärnu suvi on vaat et Eesti tuntuim kodumaine kaubamärk ning kus mujal suve algust sümboolsem oleks tähistada, kui ikka suvepealinnas. Seejuures on igati sümboolne, et suvepealinnas tähistame tänavu veerandsadat. Me ei anna korraldajatena sõnumit, et maraton ja poolmaraton on piisava ettevalmistuseta igaühele jõukohane valik. Sestap on suvejooksul oma osa liikumisharrastuse kandepinna laiendamisel,“ tutvustas peakorraldaja Vahur Mäe uusürituse sünnilugu.

E-maraton tuleb taas

Taas on kavas 18.-24. juunini virtuaaljooksuna toimuv e-maraton, mida saab endale sobival ajal ja kohas läbida 21 ja 42 km distantsil. E-maraton on hea võimalus neile, kel muidu Võidupüha maraton läbimata jääks. Kõikidele osalejatele saadetakse postkasti e-maratoni medal.

Iga e-maratonil osaleja annetab stardimaksust 3 eurot noore lootustandva noorsportlase Jasmiin Üprausi toetuseks. Loe intervjuud Jasmiiniga.

REGISTREERIMINE

Kõikidele distantsidele  saab registreerida:
*  koduleheküljel kuni 19.06 kell 23.59.
Pärnu Keskuse infopunktis kuni 19.06 kell 18.00.

Soodsaim registreerimine kestab 29. veebruarini! Lastejooksudele avatakse registreerimine 1. juunist.
Tutvu osalustasude ja juhendiga.